30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:59

30’LU YAŞLARDA CİLT BAKIMI

30 1 30lu Yaşlarda Cilt Bakımı 30’lu yaşlara kadar cilt bakımınıza özen göstermiş olsanız bile hayatınızın bu döneminde özellikle gözlerle ağız çevresinde ince çizgiler ve hafif kırışıklıklar belirmeye başlar. Cilt biraz incelir, kolajen üretimi azalır, hücre yenilenmesi yavaşlar. Fakat bunlar yavaş bir seyirle gerçekleşir. Cilt yapısında zayıflama başladığından zararlı UV ışınlarının orta tabakaya geçmesi kolaylaşır. 30’lu yaşlarda cilt bakımı yaparken güneş kremi kullanmaya şimdiye kadar olduğundan daha çok özen göstermek gerekir. Bu yaş döneminde dışarıya çıkarken güneş koruyucu ürün kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz cildinizin kırışması gecikecektir.

30 3 300x247 30lu Yaşlarda Cilt BakımıYağlanma ve sivilce sorunları zaman ilerledikçe azalır, bu yüzden 30’lu yaşlarda cildiniz daha az yağlı ve daha nemsiz bir hale gelir. Bu dönemde günlük bakımınız konusunda titiz davranmalı, cildinizi düzenli olarak önce temizleyip sonra nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Bunu yaparken cilt tipinize uygun kozmetik veya bitkisel bakım ürünleri kullanmanız önemlidir. Özellikle düzensiz besleniyor, sigara kullanıyor ve strese maruz kalıyorsanız antioksidan kremler kullanmaya önem vermelisiniz. Bu yaşlarda her gece kaliteli bir göz çevresi kremi kullanmaya başlamak faydalı olur. 30’lu yaşlarda cilt bakımı programı artan gözenek açıklığını kapatmaya yönelik olmalıdır. Daha canlı bir cilde sahip olmak ve cildinizdeki gözenekleri kapatmak için maden suyu-limon karışımını buz kalıplarında dondurup yüzünüze sürebilirsiniz.

30 2 199x300 30lu Yaşlarda Cilt BakımıYüz jimnastiği yaparak artık eskisi kadar sert olmayan yanaklarınızın toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu yaşlarda boynunuzda henüz pek belirgin olmayan ince çizgiler oluşmaya başlar. Bunların kısa sürede çoğalmasını önlemek için boynunuza iyi bir nemlendiriciyle yukarıya doğru masaj yapmayı alışkanlık edinmelisiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, bol su içmek, günde en az 6 saat uyumak, sigara içmemek ve güneşten kaçınmak da mutlaka yapmanız gereken şeyler arasındadır.

+1
pixel 30lu Yaşlarda Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar