Adım Adım Sivilcelerden Kurtulma Taktikleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:56

Adım Adım Sivilcelerden Kurtulma Taktikleri

s 250x300 Adım Adım Sivilcelerden Kurtulma Taktikleri

  1. Jel formundaki temizleyicileri kullanın, krem olanlarını değil.
  2. Cildinize sabah akşam pamuğa sürülmüş kaliteli bir üzüm veya elma sirkesi ile kompres yapın. Bu kısa süreli bir yanma duygusu oluşturur, ayrıca sirke kokusu da olur ama ikisi de kısa zamanda geçer.
  3. Cilt temizliği önemlidir ama bu kararında olmalı, cildiniz aşırı yağlıysa yüzünüzü normalden daha sık yıkamanız sivilcelerle mücadele açısından pek bir şey fark ettirmez.
  4. Eşit miktarlarda limon suyuyla gül suyunu karıştırıp akneli bölgeye sürün ve yarım saat bekletip ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı sıklıkla yaparsanız faydasını görürsünüz.
  5. Kullandığınız her türlü nemlendirici ürün, cilt bakım ürünü yağsız olsun. Fondöten ve pudra kullanmaktan kaçının, ille de kullanacaksanız yağ içermeyenlerini kullanın.
  6. Ağır makyaj yapmayın ve kesinlikle makyajınızı silmeden yatmayın.
  7. Bir dermatoloğa danışmadan herhangi bir ilaç kullanmayın. Başkasına iyi gelen bir ilaç size iyi gelmek bir yana zarar bile verebilir.
  8. Rendelenmiş portakal kabuğunu havanda dökerek krem kıvamına gelmesini sağlayın ve sivilcelerinize sürün. Bir süre bekletip yıkayın.

s2 300x208 Adım Adım Sivilcelerden Kurtulma Taktikleri10.Gözenekleri küçültmek ve sivilce oluşumunu engellemek için püre haline getirilmiş olgun bir domatesi sivilceli bölgeye sürün, 1 saat sonra da yıkayın.

11-Sivilcelerle mücadele için evde hazırlanabilecek maske tariflerini deneyebilirsiniz. Birçok tarif var ve sizin işinize en çok yarayanı bulmanız biraz zaman alabilir fakat ısırgan otu ve kil içeren bitkisel maske tariflerine öncelik verin.

12-Geceleri yatmadan önce sivilcelerinizin üstüne bal sürme yöntemini deneyin. Bal sürdüğünüz yerleri bantla kapatabilirsiniz. Bal bakterileri öldürür ve aknelerin iyileşme sürecini hızlandırır.

13-Sivilcelerinizin üstünde nemlendirilmiş şap taşı gezdirin.

0
pixel Adım Adım Sivilcelerden Kurtulma Taktikleri0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar