BİR SAĞLIKLI MAKYAJ ALTERNATİFİ OLARAK MİNERAL MAKYAJ

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:30

BİR SAĞLIKLI MAKYAJ ALTERNATİFİ OLARAK MİNERAL MAKYAJ

mine2 BİR SAĞLIKLI MAKYAJ ALTERNATİFİ OLARAK MİNERAL MAKYAJ   Piyasada satılan makyaj malzemelerinin hepsinin içeriğinde mineraller bulunur, ancak bu ürünlerde kullanılan kimyasallar yüzünden minerallerin etkisi azalır. Sıklıkla makyaj yapıyorsanız cildinizi devamlı olarak kimyasal maddelere maruz bırakıyorsunuz demektir. Cildinin bu yüzden göreceği zararın minimum seviyede olmasını isteyen birçok kullanıcı günümüzde mineral makyaj ürünlerini tercih etmektedir.

Günümüzde bitkisel ürünler hemen her alanda büyük talep görmekte. Saç ve cilt bakımı için doğal yağlar ve bitkisel sabunlar kullanmayı tercih eden tüketicilerin sayısı giderek artıyor. Bu ürünlerin sıfır kimyasal içerdiklerini iddia etmek pek doğru olmaz; fakat kaliteli olanlarının diğer kozmetik ürünlerine daha az katlı maddesi, koruyucu vb. bulunduğu da bir gerçek. Cildi tıkamayan, alerjik reaksiyonlara yol açmayan, güçlü bir kapatma etkisi olan mineral makyaj ürünlerini kullanmak isteyenlerin internetten çok bu konuda isim yapmış mağazaları tercih etmeleri tavsiye ediliyor. Bu ürünler koku, boya, alkol, kurutucu ve talk gibi maddeler içermediğinden cildin göreceği zarar büyük oranda azalıyor. Güçlü bir yansıtma özelliğine de sahip olan bu tip ürünler kırışıklıkları daha az belli ediyor, ayrıca cildiniz üzerinde güneş koruyucu etki yapıyorlar. Cildi tıkamadıkları için sivilce, cilt lekeleri veya siyah noktalara yol açmaları da söz konusu değil. Toz halinde olan bu ürünleri cildinize uygularken kaliteli ve özel makyaj fırçaları kullanmanız gerekiyor.

mine BİR SAĞLIKLI MAKYAJ ALTERNATİFİ OLARAK MİNERAL MAKYAJPiyasada bu tarz ürünlerin göz farı, pudra, allık, maskara, fondöten, kapatıcı ve doğal ruj gibi ürünlerini bulmak mümkün. Toz halinde ve oldukça yoğun bir yapıda olan mineral makyaj ürünlerini bol miktarda kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu ürünler az miktarda ve ince bir şekilde uygulandıklarında yeterince renk verirler, fazla kullanmak kötü bir görünüme yol açabilir.

+1
pixel BİR SAĞLIKLI MAKYAJ ALTERNATİFİ OLARAK MİNERAL MAKYAJ0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar