C Vitaminli Cilt Maskeleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:01

c vitamini maskeleri 213x300 C Vitaminli Cilt MaskeleriVücudumuzda enerji depolanması ve sağlıklı bir yaşam sürmemiz için gerekli olan C vitamini cildimiz için de oldukça faydalıdır. Özellikle soğuk mevsimlerde kuruyarak sertleşen ve yaz mevsiminde ter gibi etkinlerle gözeneklerinde toksinler biriken ciltlere uygulanacak C vitamini bakımı oldukça işe yarayacaktır. Aşağıda sizlere önereceğimiz C vitamini maskeleri cildinizin sorunlarını hem anlık olarak giderecek, hem de cildinizi ileride oluşabilecek problemlerden koruyacaklardır. Tariflerde yer alan C vitaminin eczanelerden uygun fiyata satın alabileceğiniz eriyen kapsüller şeklinde temin edebilirsiniz.

1. Bir adet büyük boy şeftalinin kabuklarını soyduktan sonra iyice yıkayıp bıçakla 4 eşit parçaya ayırın. Şeftalinin bir parçasını uygun bir kapta bir tatlı kaşığı kadar süzme balla bir çatal ya da kaşığın arkasıyla ezerek karıştırın. Ardından bu karışıma yukarıda belirttiğimiz tabletlerden bir adet ekleyin ve kapsülü de ezerek homojen bir karışım oluşturun. Bu C vitamini maskesi göz ve dudak çevresine fazla yaklaştırılmamak şartıyla haftada bir kez uygulanırsa hem cildinizi canlandırıp hoş ve sağlıklı bir tona kavuşmasını sağlar, hem de yağ ve kirden arındırır.

2. C vitamini maskeleri arasında en etkililerinden biri de yumurta akıyla yapılan bu tariftir. Bir yumurtanın akını bir tatlı kaşığı zeytinyağı, 7-8 damla kadar limon suyu ve 1 adet C vitamini kapsülü ile birlikte bir kâsede ezerek karıştırın. Cildinizin canlanması ve kırışıklarınızın azalması için bu karışımı haftada bir kez yüzünüze uygulayıp 20 dakika sonra soğuğa yakın ılık suyla durulayın.

0
pixel C Vitaminli Cilt Maskeleri0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar