Çatlak Giderici Doğal Yağlar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:14

Çatlak Giderici Doğal Yağlar

c Çatlak Giderici Doğal YağlarDoğal bakım yöntemleri oluşmuş, hele de derinleşmiş durumdaki vücut çatlaklarını ortadan kaldırmaz, bunu piyasadaki diğer kozmetikler de yapamaz. Vücudunuza devamlı olarak ve özeli bir şekilde nemlendirici bakım yaparsanız vücut çatlaklarının oluşmasını önleyebilirsiniz. Çatlak giderici doğal yağlar ise ancak mevcut çatlakların rahatsız edici görünümünü hafifletme işlevi görür. Bu tip yağları gebelik çatlakları oluşmadan önce veya henüz belirirken kullanmaya başlamanız çok iyi olur.

Çatlak oluşmuş bölgelere sürekli olarak tatlı badem yağı sürerek bir parça küçülmelerini sağlayabilirsiniz. Kayısı yağı ve susam yağını karıştırıp çatlakların üzerine her gün masaj yaparak sürmek de belirgin bir sonuç verir. Doğal bir antioksidan olan kakao yağı ile masaj yapmak da cilt çatlaklarının görüntüsünü hafifletir. Her gün kullanmanız halinde yüzünüzü güldürecek sonuçlar verecek bir çatlak kremi hazırlamak isterseniz şunu deneyin: Birer çay bardağı portakal yağı ile kekik yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı, çeyrek limonun suyu ve yarım çay bardağı badem yağını iyice karıştırın ve her gün masaj yaparak sorunlu bölgelere uygulayın. Daha sonra temizlemenize gerek yoktur.

Vücut çatlaklarınızın keyfinizi kaçıran görünümünün daha az belirgin hale gelmesini sağlayacak çatlak giderici doğal yağlar ile hazırlayabileceğiniz bir çatlak maskesi tarifi de verelim. Bu bitkisel maske için temin etmeniz gereken malzemeler şunlar: Kayısı yağı, kakao yağı, gliserin ve badem yağı (25’er gram); keten yağı, kantaron yağı, hakiki zeytinyağı ve çörekotu (15’er gram). Malzemeleri karıştırın ve önce vücudunuza kese yaptıktan sonra çatlaklı bölgelere uygulayın.

0
pixel Çatlak Giderici Doğal Yağlar0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar