Cilt Bakımı için Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:46

Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

zeytinya%C4%9F%C4%B1 cilt i%C3%A7in 300x199 Cilt Bakımı için Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Cilt Temizleme İçin Zeytinyağı

Cildi temizlemek için bir çay bardağı kadar sızma zey­tinyağı avuca alınarak parmak uçlarıyla dairesel hareketler yapılarak bir dakika süreyle cilde masaj yapılır.

Makyaj Temizleme İçin Zeytinyağı

Göz makyajı veya suya dayanıklı bir rimel çıkarma işle­mi çok az pamuk ve zeytinyağı ile kolayca halledilebilir. Zeytinyağı bilimsel olarak en doğal makyaj çıkarıcı olarak bilinir.

Nemlendirici Zeytinyağı

Zeytinyağı bilinen en doğal nemlendiricidir. Her tip cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Örneğin boyun bölgesine birkaç damla uygulanarak masaj yapıldığınızda boynun daha elastik ve esnek olduğu görülür. Kırılgan ve narin tır­naklar için etkili çözüm olarak tırnak etlerine uygulanabi­lir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı eklenerek cildin nemli kalması sağlanabilir.

Anti-aging Zeytinyağı

Zeytinyağı yaşlanma karşıtı maddeler bakımından mü­kemmel bir bileşime sahiptir. E vitamini vücut üzerinde serbestçe dolaşan mikroplara karşı mücadelede çok et­kilidir. Yaşlanan cilde direkt olarak uygulanabilir. Bu, ha­sarlı cilt hücrelerini tamir ederek daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilde zeytinyağı ile masaj yapılarak sonrasında ılık su ile duru­lanır. Zeytinyağı sivilce, leke, kist ve siyah nokta gibi cilt problemlerini gidermede yardımcı olmaktadır.

0
pixel Cilt Bakımı için Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar