Cilt Bakımı ve Çatlak Dudaklar İçin Kakao Yağı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:38

CİLT BAKIMI VE ÇATLAK DUDAKLAR İÇİN KAKAO YAĞI

ky 300x300 Cilt Bakımı ve Çatlak Dudaklar İçin Kakao Yağı İçeriğinde bulunan antioksidan madde sayesinde cilde doğal bir parlaklık veren, E vitamini ile cildi besleyen ve nem kaybını önleyen kakao yağı aromatik kokusuyla da kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Özellikle dudak çatlakları üzerinde çok etkili olan bu doğal ürün bronzlaşma amacıyla da kullanılabilmekle beraber cilde direkt olarak sürülüp güneşe çıkılması cilde zarar verebilir. Dolayısıyla bu yağı daha çok yüz ve vücut bakımı için kullanmanız tavsiye edilir. Bronzlaşmak için doğal yağlardan faydalansanız bile güneş koruyucu kreminizi ihmal etmemelisiniz.

Kakao yağını göğüs ucundaki çatlak ve yaraların yumuşatılması için de kullanabilirsiniz; bu yağ genel olarak her türlü cilt çatlakları üzerinde olumlu etki yapar. Ağda, cımbız, tüy dökücü krem veya jilet kullanarak tüylerinizi aldıktan sonra cildinizde oluşan kızarıklık ve cilt kuruluğu durumları için de faydalı olan kakao yağı yüzü ve vücudu rahatlatır.  Bir parça yağı pamuğa dökerek epilasyon yaptığınız bölgelere uygulayabilirsiniz. İçerdiği besleyici ve nemlendirici maddelerle cilt bakımı için kullanılmaya uygun bir üründür. Hamilelik sırasında ve sonrasında ciltte oluşan gerginlik ve çatlaklar için faydalıdır. Hamile kadınlar bu yağı banyo sonrasında göğüs, kol, göbek ve basen bölgelerine sürebilirler. Bir masaj yağı olarak kakao yağının etkileri nemlendirici, yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkilerdir.

ky1 Cilt Bakımı ve Çatlak Dudaklar İçin Kakao YağıCildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olan, hava koşullarından dolayı çatlayıp kuru bir görünüm alan dudaklarınızı nemlendirip onlara tekrar sağlıklı bir görünüm kazandıran kakao yağı saf olarak bulunabilmesinin yanında birçok kozmetik ürünün formülünde de kullanılır. Cilt tarafından kolayca emilir, pullanma görünümünün ortadan kalkmasına katkı yapar.

0
pixel Cilt Bakımı ve Çatlak Dudaklar İçin Kakao Yağı0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar