Cilt Çatlakları Sorunu ve Mücadele Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:07

cilt %C3%A7atlaklar%C4%B1 sorunu ve m%C3%BCcadele yollar%C4%B1 300x222 Cilt Çatlakları Sorunu ve Mücadele Yolları

Cilt çatlakları nedir?cilt çatlağı çeşitleri ciltte oluşan çatlaklar.Hamilelikte çatlak sorunu.kuru ciltlerde çatlama sorunları

Çoğunlukla karın, kalça ve göğüslerde ortaya çıkan cilt çatlakları oluşum aşamasındaysa tedaviyle tamamen yok edebiliyor, fakat başlangıçtaki kırmızı-mor renk solup da sedef rengini almalarından sonra tedavinin süresi uzuyor ve başarı şansı düşüyor. Cildin bir sebeple kapasitesinden fazla gerilmesinden dolayı beliren cilt çatlaklarından kurtulmak için en etkili yöntem lazer tedavisi olarak görünmekle beraber bu maliyetli yöntemin sonuçlarını önceden iyice konuşmak gerekiyor. Zira bu uygulama daha çok cildin kolajen seviyesini arttırarak çatlakların görünümünün daha az belirgin olmasını sağlayabiliyor. Karnınızda çok miktarda gebelik çatlakları varsa ve bunlar sizde büyük bir rahatsızlık uyandırıyorsa büyük ve maliyeti yüksek bir ameliyat olan ama kalıcı çözüm getiren karın gerdirme operasyonunu da araştırabilirsiniz.

Doğal bakım yöntemleri hafif cilt çatlakları üzerinde etkili olabilir. Size böyle bir tarif verelim; eşit miktarlardaki fındık, kakao, menekşe, kayısı, jojoba ve badem yağlarıyla gliserini karıştırın ve çatlakların olduğu bölgeyi çimdikleyerek veya hafif sıkarak kan akışının hızlanmasını sağladıktan sonra karışımı cildinize güzelce yedirin. 1 gün sonra banyo yaparken de aynı bölgeye masaj yaparak ölü derilerin giderilmesini sağlayın. Bu uygulamayı her gün yaparsanız 1 ay sonra çatlakların görünümünde hafifleme olacaktır.

Vücudunuzda hamilelik çatlakları oluşmasını engellemek için bolca meyve-sebze yemeli, su içmeli, doktorunuzun önerdiği şekilde spor yapmalısınız. Hamileliğin ilk ayından itibaren çatlak oluşma riski olan bölgeler başta olmak üzere bütün vücudunuza nemlendirici bakım uygulayın, henüz çatlak görünmese bile.

0
pixel Cilt Çatlakları Sorunu ve Mücadele Yolları0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar