Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:42

Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske Tarifleri

c Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske Tarifleri

Daha çok açık renk tenli insanların yaşadığı bir durum olan cilt kızarıklıkları tansiyon yükselmeleri veya başka bir rahatsızlıkla ilişkilendirilmemişse ya da sıkıtı, gerginlik gibi durumlarda birdenbire ortaya çıkıyorsa kalıcı değildir. Bu durumda dolaşımı düzenleyici kremler kullanmak, kişinin duygu durumunu kontrol etmeye çalışması gibi çözümler işe yarayabilir, ayrıca ışık terapisi uygulamaları da denenebilir. Kızarıklık kalıcıysa durumu ciddiye almalısınız çünkü sizde rozasea olarak bilinen cilt hastalığı da olabilir. Şansınızı cilt kızarıklığı için doğal maske tarifleriyle denemek isterseniz size birkaç öneri sunabiliriz:

3-4 tane at kestanesi temin edin ve bunları soyup rendeledikten sonra ağzı kapaklı bir kavanoza koyup üstüne susam yağı ekleyin. Susam yağının at kestanelerinin çok az üstüne çıkması gerekiyor. Bu karışımı 2 hafta güneşe koyup beklettikten sonra süzün ve içine 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Bileğinizin iç tarafında deneyerek kaşınma vb. bir hassasiyet oluşturmadığından emin olduktan sonra düzenli olarak haftada 1 kere cildinize uygulayın.

Sadece bir tutam asma yaprağıyla hazırlanan bir cilt kızarıklığı giderici uygulama da şöyle: Asma yapraklarını suda kaynatıp soğumasını bekledikten sonra bu soğumuş kürü bir bez kullanarak yüzünüze sürün. Hepsi bu kadar.

c1 300x126 Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske Tarifleri

Bir başka cilt kızarıklığı için doğal maske tarifi de çilek maskesi. Bu maskeyi hazırlamak için 8-10 adet çileği bir kasenin içinde püre haline getirinceye kadar ezin. Maskeyi temizlenmiş cildinize sürüp 15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Kuru ve hassas bir cildiniz varsa püreye 1-2 çorba kaşığı süt kreması ekleyin. Bu maskeyi ahududuyla da hazırlayabilirsiniz.

+1
pixel Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar