Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:54

Cilt Rengi Nasıl AçılırCilt rengi beyazlatma teknikleri arasında olan doğal maske ve kürler son zamanlarda bayanların yeniden gözdesi oldu. Cilt beyazlatmak için kozmetik ürünleri tercih etmeyenler, vereceğimiz bilgiler ve tarifler ile evde kolayca cilt beyazlatma uygulaması yapabilecekler.

cilt beyazlatmak i%C3%A7in maske Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cilt Beyazlatma

Pirinçle Cilt Beyazlatma

Pirinç ile cilt beyazlatma uygulaması uzun senelerdir özellikle Uzak doğu kadınlarının güzellik sırları arasında bulunmaktadır. Pirinç unu krem kıvamı alana kadar su ilave edip yüzünüze sürüp yarım saat bekledikten sonra temizleyerek basit bir şekilde cilt beyazlaması sağlamış olursunuz. Cilt Beyazlatma konumuzda daha ayrıntılı detayları okuyabilirsiniz.

Limonla Cilt Beyazlatma

Cilt Rengi Nasıl Açılır ; Vücudumuz için oldukça faydalı olan limon, asidik içeriği ile cilt beyazlatma konusunda da oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Yatmadan evvel cildinizin üstünde yarıya kesmiş olduğunuz limonu gezdirip yıkamadan yattığınızda sabah kalkınca cildinizdeki değişime sizde şahit olacaksınız. Bu yöntemi yaparken uyuduğunuz odanın karanlık olması lazım. Limon suyundaki asit, ışıkla birleşince cildinizde leke oluşturabilir.

Salatalıkla Cilt Beyazlatma

Lekeleri yok etmede oldukça etkili olan salatalık, cilt rengini açma konusunda da başarılı sonuçlar vermektedir. 1 tane salatalığın kabuklarını soyup rendeden geçirin. Yüzünüzün tümüne salatalık suyunu sürüp yarım saat boyunca bekleyin ve daha sonra temizlenin. 1 hafta süresince gün aşırı kullanıldığında cilt renginiz beyazlayacaktır.

Yumurtayla Cilt Rengi Açma

Cilt Rengi Nasıl Açılır ; Yumurta akı da cilt rengini açma ve gözenekleri sıkılaştırmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Sarısından ayırdığınız yumurta akını hızlı bir şekilde çırpın ve köpüklü bir hale gelmesini sağlayın. Üstü köpüklü bir yapıya gelince cildinize yedirerek sürün. 30 dakika süresince bekletin ve ardından durulayın. Yüzünüz çok daha aydınlık ve beyaz bir yapıya kavuşacaktır.

Domatesle Cilt Rengi Açma

Sivilceler için etkili olduğu bilinmekte olan domates, cilt beyazlatma uygulamalarının da vazgeçilmezi durumundadır. Asidik içeriği ile cildi beyazlatan domates, rendelenip cilde sürülmelidir. Domatesi cildinize uyguladığınızda kaşınma ve yanma durumu doğaldır. 15 dakika boyunca bekledikten sonra cildinizi domatesten arındırın. Rendelenmiş domatesin içine çok az miktarda un ilave ederek de uygulanabilir.

Ihlamurla Cilt Rengi Açma

Cilt Rengi Nasıl Açılır ; Ihlamurun şifası sadece organlarımız için değildir. Güzellik bakımında da ıhlamur bitkisi kaynatılarak kullanılmaktadır. Bir miktar ıhlamur bitkisi kaynatıldıktan sonra pamuk ile cilde sürülmelidir. Ihlamur suyunu ılık sürmeye dikkat edin. İçine bir dilimde limon sıkarsanız etkisi çok daha kuvvetli olur. Hazırladığınız karışımı 3 gün boyunca kullanabilirsiniz. Her gece yapılması daha uygun olacaktır.

 

0
pixel Cilt Rengi Nasıl Açılır?0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar