Cilt Renginiz Hangisi?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:17

Cilt Renginiz Hangisi?

Cilt renkleri aslında iki ana gruba ayrılır: (1) canlı bir cilde daha çok sarı ve tonları ve (2) mat bir cilt için pembe tonları uygundur. Cildinizin rengine doğru olarak karar verebilirseniz, genel olarak pembe ve şeftali tonları diye iki gruba ayrılan makyaj ürünlerini ustalıkla kullanabilirsi­niz. İşte size cilt renginizi belirlemenin dört kolay yolu.

1-Kolunuza önce altın daha sonra da gümüş bir bilezik takın. Hangisi daha güzel duruvor? Altın daha güzel duruyorsa, canlı bir cilde sahipsiniz. Gümüş daha güzel duruyorsa cildiniz mat demektir.

2- Turuncu ve pembe renkli bir şeyler bulun (bir eşarp ya da bir havlu olabilir). Bunları sırayla boy­nunuza dolaym.Pembe size daha çok yakıştıysa, mat bir cildiniz var demektir. Turuncunun daha çekici durduğunu düşünüyorsanız, o zaman cildiniz canlı.

3-Bileğinizin iç kısımlarındaki damarlara bir göz atın.Damarlarınız mavi mi? O zaman siz matsınız. Yeşil mi? O halde cildiniz canlı.

 

4- Bembeyaz bir bluz giyin. Daha sonra kirli beyaz ya da krem renginde olanı deneyin. Krem rengi size daha mı çok yakıştı? Kesinlikle canlı bir cildiniz var, bu yüzden şeftali tonlarını tercih edin. Beyaz mı yakışıyor? O zaman pembe tonları tercih etmelisiniz çünkü cildiniz mat demektir.

 


0
pixel Cilt Renginiz Hangisi?0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar