Daha Dirençli Bir Vücut İçin Neler Yapılmalı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:39

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak ın açıklamalarını dikkate almamız gerekiyor.

v%C3%BCcut direnci 150x150 Daha Dirençli Bir Vücut İçin Neler Yapılmalı

Daha Dirençli Bir Vücut İçin Neler Yapılmalı

Vücut direnci, bağışıklık sisteminin güçlü olmasıyla çok ilişkilidir. Bağışıklık sistemi ise, beslenme ve yaşam tarzıyla yakından ilişkilidir. Dengeli ve sağlıklı besinleri tüketmek, alkol ve sigaradan uzak durmak immün sistemi (bağışıklık sistemi) korur.

Bağışıklık Sistemini Neler Güçlendirir?

Nar: Yüksek oranda antioksidan içerdiği için vücudu toksinlerden arındırır. Kolesterolü düşürür Çekirdeğinde bulunan enzimler, zayıflamaya yardımcı olur Günde bir bardak nar suya 10 bardak yeşil çaya eşittir.

 

Yemeklere baharat olarak zencefil katmak:Kan dolaşımını hızlandırır ve vücuttan bakteri virüslerin atılmasını sağlar. Vücut arındığı için bağışıklık sistemi güçlenir.

Bol su tüketmek: Vücuttan toksinleri atmak için suya ih­tiyaç vardır. Hatta sabahla­n suyun içine birkaç damla limon damlatmak sadece  C vitamini için değil, suyu  alkali yapmak için de ya­rarlı olacaktır. Alkali su ise, vücutta biriken toksinlerin daha kolay atılmasını sağ­layacaktır. Kanın %92’si, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudur. Hücrelerin yaşamsal faa­liyetleri, vücut fonksiyon­larının yerine getirilmesi vücudun su dengesinin korunması ile mümkün­dür. Vücutta biriken tok­sinleri atmak, vücudun ısı dengesini sağlamak için idrarla 1500, deri yoluy­la 500, dışkı ve solunum üe 300’er ml (toplamda yaklaşık 2,5 İt) su kaybe­dilmektedir.

0
pixel Daha Dirençli Bir Vücut İçin Neler Yapılmalı0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar