Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:14

Doğal Cilt Bakımı Yöntemleri

do%C4%9Fal cilt bak%C4%B1m%C4%B1 300x201 Doğal Cilt Bakımı Nasıl YapılırHer yaşta sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için pahalı kozmetik malzemeler kullanmak ya da estetik operasyonlara başvurmak gerektiği düşüncesi son yıllarda hızla yıkılmaya başladı. Tüm dünyada doğal cilt bakımı ürünlerine olan rağbet giderek artıyor. Doğal içerikli kremlerden bitkisel yağlara, günlük malzemelerle evde hazırlana cilt maskelerine kadar pek çok yöntem kimyasal bakım ürünlerinin yerini alıyor. Biz de evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal bakım yöntemlerinden birkaçını sizler için derledik.

Tamamen bitkisel içeriğe sahip doğal yağlar özellikle nemlendirici özellikleriyle cilt bakımının vazgeçilmezleridir. Tatlı badem yağı, hint yağı gibi ürünler cilt ve saç bakımında sık sık kullanılmaktadır. Bunların yanında menekşe veya portakal yağı gibi yağlar da hem cildi nemlendirmek, hem de doğal ve hoş bir koku kazandırmak için tercih edilmektedir. Bu noktada önemli olan bu tarz yağları uygun miktar ve sıklıkta kullanmaktır. Cildinizin kolayca emebileceği miktarda doğal yağla haftada bir kez tüm vücudunuza masaj yapmanız doğal yağların faydalarını görmeniz için yeterli olacaktır.

Cildinizi temizlemek için tonik gibi ürünler kullanmaktan memnun değilseniz bu konuda da doğal cilt bakımı yöntemleri imdadınıza yetişiyor. Yeşil çay ve bildiğimiz maden suyu doğada bulunan en etkili cilt temizleyicilerdendir. Sağlığınız için de çok yararlı olan yeşil çaya 1-2 damla limon sıkıp içtikten sonra dipte kalan suyu bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce yine bir pamuk yardımıyla az miktarda maden suyunu yüzünüze uygulamak da tertemiz ve yumuşak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

0
pixel Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar