Doğal Yolla Güzelleşmenin Sırrı:Shea Yağı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:05

Doğal Yolla Güzelleşmenin Sırrı:Shea Yağı

sy Doğal Yolla Güzelleşmenin Sırrı:Shea YağıBilinen en iyi doğal nemlendirici ürünlerden biri olan shea yağını yüz ve vücut bakımı için kullanabilirsiniz. Karite yağı olarak da bilinen bu bitkisel ürün kozmetik endüstrisinde de kullanılıyor fakat bu tip ürünlerde küçük miktarlarda bulunuyor. Bu yağı ham haliyle kullanırsanız çok daha iyi ve göze çarpan sonuçlar alabilirsiniz. Ciltte koruyucu bir tabaka oluşturan shea yağı tahriş azaltıcı özelliği sayesinde yara ve egzama izleriyle ciltteki pullanma ve dökülmeler üzerinde de iyileştirici etki yapıyor.

Bu yağın koruyucu ve nemlendirici etkisi cildinizin güneş, rüzgar ve soğuk hava gibi dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttırır. Shea yağını haftada 1-2 kere ayak ve topuklarınızı uygulayarak yumuşamalarını sağlayabilirsiniz. Cilt tarafından çok hızlı emilen ve olağanüstü etkili bir dudak nemlendiricisi olan bu yağ ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu etki de yapar. Büyük miktarda A ve E vitamini içerdiği için kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Saç bakımı için de ideal bir doğal üründür; hasar görmüş saçlarınızı derinlemesine nemlendirir, kırılma ve koparak dökülme sorunlarını azaltır. Çeşitli boyama ve şekil verme işlemlerinden dolayı yıpranmış saçlarınız için güvenebileceğiniz bir bakım ürünüdür. Organik shea yağı diz ve dirsek bölgelerindeki sertleşmiş derileri yumuşatmak için de en büyük yardımcınız olacaktır.

Ayak peelingi yaptıktan sonra ayaklarınıza bu yağdan sürüp çorap giyerek yatar ve geceyi bu şekilde geçirirseniz sabah kalktığınızda ayaklarınızın uzun zamandır olmadığı kadar yumuşak olduğunu görürsünüz. Cildinizi bu çok yönlü nemlendiriciyle şımartmayı alışkanlık haline getirirseniz sonuçlar daha da etkili olacaktır.

sy1 300x275 Doğal Yolla Güzelleşmenin Sırrı:Shea Yağı

0
pixel Doğal Yolla Güzelleşmenin Sırrı:Shea Yağı0
  
Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar