Elektriklenen Saçlara kolay çözümler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:09

Elektriklenen Saçlara kolay çözümler

Bayanların saçlarına olan düşkünlükleri herkesin malumudur. Hepimiz saçlarımızın her zaman kuaförden çıkmış gibi düz ve ahenkli olmasını isteriz. Oysa birçoğumuzun saçlarında bulunan elektriklenme sorunu yüzünden bu güzelliği yaşayamayız. Hatta bazen kuaföre gidip fön çektirdiğimiz saçlar bile daha kuaförden çıkmadan elektriklenmeye başlar. Buda son derece sinir bozucu bir duruma yol açar. Evde yapabileceğiniz saç bakımı ile bu sorunun önüne geçmek yine sizin elinizde.

Elektriklenen saçlara çare bulabilmeniz için öncelikle saçın neden elektriklendiğini öğrenmelisiniz.

  • Saç kuruluğu saçın elektriklenmesine yol açar,
  • Banyo sonrası saça uygulanan fön işlemi de saçı elektriklendirir.

Elektriklenen Sa%C3%A7lara %C3%87%C3%B6z%C3%BCmler Elektriklenen Saçlara kolay çözümler

Elektriklenen Saçlara Özel Maske

Malzeme: 2 Adet yumurtanın sarısı, 4 yemek kaşığı badem yağı veya zeytinyağı

Uygulanışı: Bu maske nem maskesidir. Saçı nemlendireceği için elektriklenmenin önüne geçecektir. Bu maskeyi yapmak için yumurtanın sarısı ve yağı birbirine karıştırın. Sonrada saçınıza güzelce sürün. 15 – 20 dakika bekledikten sonra, ılık su ile saç köklerine masaj yaparak arındırın. Haftada bir bu maskeyi yazarsanız, saçlarınız daha elektriklenmeyecektir.

Saç elektriklenme problemini sıklıkla yaşayan bayanlara bir diğer tavsiyemizde saç için kullanmış oldukları özenle seçmeleri olacaktır. Elektriklenme ve kabarmaya karşı etkili pek çok şampuan bulunmaktadır. Bu şampuanlardan bir tanesini bu sorunla baş etmek için kullanabilirler. Ayrıca saç kremi de saçı nemlendirdiği için saçın kabarık görünmesine ve elektriklenmesine mani olacaktır. Saç elektriklenme sorunu yaşıyorsanız mutlaka banyodan sonra saçınıza saç kremi kullanmalısınız. Saçınıza fön çektirmek yerine jöle veya biryantın gibi saç şekillendiricilerini kullanarak saçınıza şekil verin. Aksi takdirde fön çekilirken saç yeniden elektriklenecektir.

0
pixel Elektriklenen Saçlara kolay çözümler0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar