Ellerin çatlamaması için öneriler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:35

Ellerin çatlamaması için önerileri uygulayarak mevsimsel geçişler, kullanılan deterjan vb. kimyasallar ve ciltte oluşan olumsuzluklardan dolayı ellerde oluşan çatlakları giderebilirsiniz. Ellerin çatlamaması için cilt uzmanlarının belirttiği tavsiyeleri incelediğinizde oldukça basit yöntemlerle ellerde çatlak oluşmasını önlemenin mümkün olduğunu keşfedeceksiniz.

Ellerimizi kaplayan cildimiz dış etkenlerle en çok temas eden ve dış etkenlere en çok maruz kalan bölgemizdir. Ellerimizi öncelikle havanın soğuğundan korumakla işe başlamalıyız. Ciltte oluşan çatlakların en büyük nedeni soğuk havanın etkileridir. Bunun için ellerimizi soğuktan korumak için eldiven kullanmalı veya ellerimize koruyucu krem sürdükten sonra dışarı çıkmalıyız. El bakımı yaparak da çatlak oluşumunu engellemek mümkün. Gece yatmadan önce ellere sürülecek gliserinli nemlendirici kremler bunun için oldukça ideal olan krem türleridir. El bakım kremlerini kullanarak el bakımına katkı sağlayabilirsiniz. Ellerimizdeki cildimizi yıpratan bir başka etken ise temizlik yaparken kullanılan kimyasal maddelerdir. Cilt üzerinde tahrişe neden oldukları için cildin çabuk çatlamasını sağlarlar. Temizlik yaparken veya bir iş için kimyasal bir temizleyici kullanırken mutlaka plastik eldiven kullanmak gerekir. Cildin çatlamasını sağlayan etkenlerden bir diğeri de cildin yeterince nemlendirilmemesidir. Su içerek cildin yeteri kadar nemlendirilmesini sağlamak mümkündür. Günlük tüketilen su miktarını artırarak cildi susuz bırakmamak gerekir. Cilt, yapısından dolayı vitamin eksikliklerine çok çabuk tepki göstermektedir. C vitamini eksikliğinde tırnak ve parmak derisinin birleşiminde oluşan şeytan tırnakları gibi etkiler hem çok can yakar hem de cildin sağlıksız görünmesini sağlarlar. Bu tür etkilerden kurtulmak ve buna benzer yeni bir cilt sorunu yaşamamak için özellikle soğuk havalarda bol bol sebze ve meyve tüketilmesi gerekir. Vitamin eksikliği ellerin kuruyup çatlamasına neden olduğu için özellikle C vitamini yönünden zengin yiyecekler tercih edilmelidir.

Ellerin çatlamaması için öneriler isimli bu yazımızda ellerde oluşan çatlakların tedavisi, çatlak oluşmaması için yapılması gerekenler, cilt uzmanlarının görüşleri, el çatlamasına öneriler, ellerin kuruyup çatlamasını önleyen tavsiyeler ve günlük el bakım tavsiyelerini bulabilirsiniz. Güvenilir cilt uzmanlarının tavsiyelerinden derlediğimiz bu yazımızın ellerin çatlamaması için fayda sağlayacağını umarız.

7cf08 saC3A7 maskesi p 89EKCgBk8MZdE Ellerin çatlamaması için öneriler

0
pixel Ellerin çatlamaması için öneriler0
  
Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir