Ender Saraç Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:31

Dr.Ender Saraç cilt güzelliği için nelere dikkat etmemiz için önemli bilgiler veriyor.

p%C3%BCr%C3%BCzs%C3%BCz cilt 150x150 Ender Saraç Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

Ender Saraç Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

Cilt, doğal tıp sistemlerine göre karaciğerin aynasıdır. Aslında cilt güzelli­ğinin önemli kısmı, çoğu suyun içinde olan buzdağı gibi içeriden gelir. Ka­raciğeri ve sindirim sistemi toksinlerden arınmamış olan veya sağlıklı ça­lışmayan bir kişide cilt problemleri kaçınılmazdır. Aynı zamanda kişinin ruhsal durumu ve stres katsayısı da cilt üzerinde etkilidir.

 Bitkisel takviyeler: evening primerose oif, omega-3, alfa lipoik asit, ısır­gan, çinko, A, E , B, C vitaminleri, aloe vera, üzüm çekirdeği özleri, ısır­gan preparatiarı ve karaciğeri detokslayan doğal haplar veya solüsyon­lar bu konuda yardımcıdır.

Bitki çayları: adaçayı, ısırgan, papatya, aloe vera cilt için faydalıdır.

Baharatlar: fazla baharat tüketimi ve acı baharatlar cildi daha da bo­zar. Ancak zerdeçal Özellikle yağlı ve sorunlu ciltler için yararlıdır. Ay­rıca dereotu, kişniş, tarçın ve gülsuyu da faydalıdır.

Beslenme ve genel olarak dikkat edilmesi gerekenler: özellikle başta ka­tıksız su olmak üzere bol miktarda sıvı almak, aşırı asitli, acılı, baha­ratlı gıdalardan uzak durmak, taze süt ve süt ürünlerini bolca tüket­mek, mandalina, kırmızı dolmalık biber, salatalık, balkabağı, havuç, kayısı, şeftali, tuzsuz kuruyemişler, yeşil yapraklı sebzeler ve zeytinya­ğnı bolca tüketmek, sabah akşam kısa süreli güneşlenmek ama uzun süreli güneş ışınından kaçınmak, cilde doğal prepartlarla düzenli bakım yapmak ve yaptırmak, mimik kaslarını çok zorlamadan kullanmak ge­nelde cilt güzelliğini olumlu etkiler.

Haricen sürülen aloe vera jellerinin, A-E vitaminli kremlerin, jojoba ya­ğının, susam ve zeytinyağının, gülsuyunun, kayısı yağının, salatalık öz­lerinin, omega-3 içeren bitkisel yağların, evening primerose oiPm kişi­nin özelliklerine göre çok faydası olabilir.

Susamyağı veya aloe vera jelinin bire bir oranında karıştırılıp, her gün masaj yapılarak cilde yedirilmesinin bile çok önemli yararları vardır.

0
pixel Ender Saraç Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar