Erkeklerde Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:04

Kimyager Şems Arslan erkekler ve erkek çocukları için cilt bakımı önerilerinde bulunuyor.

Biz kadınlar yanımızdaki erkekleri güçlü, sağlıklı ve pozitif görmek isteriz. Çocuk sahibi olduktan sonra da hayatımızı çocuklara adarız. Bu nedenle çocuk büyüten annelere bir takım sağlıklı yaşam formülleri vermek istiyorum. Babalar Günü dolayısıyla tavsiyelerim öncelikle erkek çocuk büyüten annelere olacak…

Bebeği her gün yıkayın

Yeni doğmuş çocukların cildi çok hassastır. Bu yüzden özel bakıma ihtiyaçları vardır. Temizlik ve hijyen çok önemlidir. Bebeği günde bir defa yıkamak şarttır. Yeni doğmuş çocukları 21 gün boyunca kaynatılmış suyla yıkamak lazım. Suda ağır metaller bulunduğu için ince bebeğin derisi tahriş olabilir. Bebeğin cildinin nemli ve temiz kalması için suya birtakım bitkiler katılmalı. Bu bitkilerden papatya çiçeği çok önemlidir Sakinleştiricidir, mikrop ve bakterileri kovan özelliğe sahiptir. Ihlamur çiçeği de deri katmanlarını temizleyip kadife gibi yapar. Vereceğim tarife uyarak bebeklerde pişikleri önleyen banyo suyunu hazırlayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı papatya kurusu, bir yemek kaşığı ıhlamur çiçeği ve çay kaşığı ucunda pembe tuzu önceden kaynatılıp soğutulmuş suya ilave edin. Suyun sıcaklığı 27-28 derece olmalıdır. Ayrıca bebekte kepeklenme varsa anne sütüyle saçlarını temizleyin.

Ayakkabınızı dondurucuya koyun

Ayak kokusuna neden olan bakteriler karanlık ve nemli yerleri severler. Bu da terli ayak ve ayakkabılarınızda olan ideal bir ortamdıf. Genç erkeklere, tasfiyem şudur: Ayaklarını günlük olarak yıkayın. Ayakkabılarınızı da günlük havalandırın. Pamuklu çorap giymeye özen gösterin. Ayakkabıların içindeki kokuyu gidermek için içerisine karbonat döküp açık ortamda bekletin. Diğer yöntem ise ayakkabılarınızı poşete koyup dondurucuya yerleştirin.Bakteriler soğukta ölür ve koku azalır.

Alerji önleyen tıraş sonrası jeli

20 yaşındaki erkeklerin hormonları çok aktif çalışır. Anneler bu yaşta, çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya özen göstermeli. Pantolon cebinde telefon taşımak sakıncalıdır. Çünkü kısırlığa neden olabilir. Sauna ve sıcak banyodan da uzak durmak lazım. Dizüstü bilgisayar 70 derece ısındığı için kötü sonuçlar doğurur. Güçlü içeceklerden de uzak tutun. Anjin ve gripte ateşin çıkmamasına özen gösterin. Dar pantolon ve ağır spor damar sertleşmesine neden olur. Ayrıca erkekler traş oldukları için ciltlerindeki ölü hücreler temizlenir. Alerji önleyen tıraş sonrası jel için bir tane keçi sütü sabununu rendeleyin. Üzerine iki bardak sıcak keçi sütü ilave edin. Bir tatlı kaşığı ayurveda Himalaya yağı ilave edip çalkalayın. Bu karışımı tıraş sonrası kullanın.

Satranç, bilardo ve okey göbeğinizi büyütür

Çam yağı 60 yaş ve üzeri erkekler için kireçlenmeyi, romatizmayı ve ağrıları dindirebilir:Bir güyeç kabına çam ve tereyağını kat kat koyun. Fo yo ile kapatıp 40-45 derecelik fırında bir saat bekletin. Soğuduktan sonra süzün ve cam kavanoza koyun. Bir ay boyunca akşamları yatmadan önce eklem yerlerine sürün. İhtiyaç duydukça kullanın. Siyah çikolata, yeşil soğan ve yumurta ise kaş yapmayı sağlar.

Siyah çikolata çok az şeker içerir. Teobronin maddesi damarları genişletir. Hafızayı güçlendirir ve enerji verir. Antispazmatiktir. Kan akışını artırır. Çok kalorili olduğu için günlük doz 6 gramı aşmamalıdır. Yumurta kas büyümesi ve gelişmesine yardımcı olur. Kasları inşa etmek için gerekli olan leşin aminoasitti barındırır. Yumurta yemeyen çocuklar büyümeme riski taşır.

Yeşil soğan bol miktarda A ve C vitamini barındırır. Vücut direncini arttırır.Şiddetli ağrılara karşı koyar. Yorgunluğu azaltır. Vücuda kuvvet verir.Ayrıca 60 yaşından sonra oturularak yapılan aktivitelerden ve oyunlardan uzak durun. Satranç, bilardo ve okey göbeğinizi büyütür.

 
 
0
pixel Erkeklerde Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar