Ev Yapımı Doğal Şampuan

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:57

Organik ürünlere biraz daha ilgi gösterdiğimiz bu dönemlerde aslında sadece organik ürünler satan mağazaları tercih etmeyip, evde denediğimiz zamanlar da oluyor.

 

Krem, deodorant, parfüm denedikten sonra bu seferde şampuanı evde yapmaya ne dersiniz?

 

1. Öneri

Malzemeler

  • Papatya çayı ya da kurutulmuş papatya
  • Zeytinyağlı sabun rendesi
  • Gliserin

 

Hazırlanışı: 2 bardak su da kurutulmuş papatyaları kaynatın. Çok fazla kaynatmamaya dikkat edin, hafif sarı olmaya başladığında kapatın ve iyice demlenmesi için 5-10 dakika bekleyin. Papatyalı suyu iyice süzdükten sonra 1 avuç dolusu sabun rendesini ilave edin. Burada dikkat edilmesi gereken, sabun rendelerinin kendi kendine erimesini beklemektir. Sabun iyice eridikten sonra 2 çorba kaşığı gliserin ekleyin. Yaptığınız bu şampuanı mutlaka serin ve kuru bir yerde muhafaza edin.

 

2. Öneri

Malzemeler

  • Sıvı zeytinyağı
  • Sabun rendesi
  • Lavanta yağı

 

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı sıvı zeytinyağını ve bir avuç dolusu doğal sabun rendesini ilk önce iyice karıştırın. Daha sonra içine güzel koku vermesi ve saçlarınızı beslemesi için 5 damla lavanta yağını ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra bir şişenin içerisine de koyun. Karıştırma işlemini şişenin içerisinde de uygulayın. İşte şampuanınız hazır. Şampuanınızı serin bir yerde saklamayı ve kullanmadan önce iyice çalkalamayı unutmayın.

 

0
pixel Ev Yapımı Doğal Şampuan0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir