Ev Yapımı Saç Maskesi Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:59

ev yap%C4%B1m%C4%B1 sa%C3%A7 maskesi tarifleri 300x199 Ev Yapımı Saç Maskesi TarifleriSaçlarınıza doğal bakım yapmayı bir zevk, bir eğlence haline getirir; uğraşmayı zor bulup kısa sürede vazgeçmez ve düzenli olarak devam ettirirseniz bir süre sonra ödülünüzü alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ev yapımı saç maskesi tariflerini inceleyin, saç tipinize uygun olan bir iki tanesini tespit edin ve uygulamaya başlayın; sonuç almanız çok uzun sürmeyecek.

Saçlarınız kuruysa haftada 1 kere Hint yağı maskesi uygulayarak kısa sürede nemlenmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için aktardan temin edebileceğiniz küçük bir şişe Hint yağına bir yumurtanın sarısıyla yarım yemek kaşığı konyağı ekleyin ve malzemeleri güzelce karıştırın. Maskeyi saçlarınızın köklerinden başlayarak tamamına uygulayın. 2 saat sonra da saçınızdan çıkarın.

Kuru saçlarınız bir nemlendirici ve besleyici saç maskesi hazırlamak isterseniz 1 yumurta ile birer yemek kaşığı sirke ve zeytinyağını iyice karıştırın. Maskeyi bütün saçınıza yedirdikten sonra tarak kullanarak saçın her noktasına ulaşmasını sağlayın. 15 dakika sonra saçınız maskeden arındırabilirsiniz.

Şimdi de yağlı saçlar üzerinde olumlu sonuçlar veren bir ev yapımı saç maskesi tarifi önerelim: Hazırlamanız gereken malzemeler yarım su bardağı demlenmiş ısırgan otu, 1 adet yumurta ve 1 adet B1 veya B6 vitamini ampulü. Malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi saçınızın tamamına sürün, bu sırada saç köklerine ağırlık verin. Başınızı boneyle kapatıp 1 saat bekleyin ve saçlarınızı şampuanla yıkayıp son olarak uçlarına saç kremi uygulayın.

0
pixel Ev Yapımı Saç Maskesi Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar