Evde Hazırlanabilecek Doğal Peeling Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:26

peeling yapmak icin 8 neden Evde Hazırlanabilecek Doğal Peeling TarifleriPiyasada satılan çeşitli peeling ürünleri cilt üzerinde vaat ettikleri etkileri gerçekleştirseler bile çoğunun yoğun miktarda kimyasal madde içermesi bazı tüketicilerde çekimserlik yaratır. Siz de cilt bakımı için daha doğal yöntemleri tercih edenlerdenseniz evde hazırlayabileceğiniz doğal peeling maskeleriyle cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu sırada dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır: Yüzünüzde açık yara, sivilce vb. varsa o bölgeye peeling uygulamayınız. Peeling’den önce cildinizi her türlü kimyasaldan arındırmalı ve bu gözünüzün çok yakınına uygulama yapmamalısınız. Haftada 1-2 kereden fazla peeling yapmak da doğru değildir.

Evde yapabileceğiniz peeling tariflerinden biri için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet kesme şekerle gliserin veya cildinize uygun başka bir bitki yağıdır; tercihen aloe vera yağı olabilir. Bir parça yağı kesme şekerle karıştırdıktan sonra bu karışımı avucunuzun içine alıp dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayınız. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Gözeneklerin açılmasını, cilt yüzeyinin temizlenip arınmasını sağlayan ve nemlendirici özelliği olan bir başka doğal peeling formülü ise şu şekilde hazırlanır: 1’er çay kaşığı tuz, şeker ve limon suyu ile 1’er tatlı kaşığı zeytinyağı ve süt cam bir kasede karıştırılır. Karışım yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak sürülür ve 10 dakika sonra ılık suyla durulanır.

Evde peeling uygulaması için Türk kahvesi de kullanabilirsiniz. Günümüzde birçok cilt bakım ve selülit kremi kahve özü içermektedir; zira kahvenin içindeki uyarıcı maddeler cildi sıkılaştırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Bunun için sadece bir bardak şekersiz Türk kahvesine ihtiyacınız olacak. Kahvenizi içtikten sonra telvesini göz ve kaş altları dahil bütün yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda yüzünüzü dairesel hareketlerle ovarak telvenin fazlasının dökülmesini sağlayın ve yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Hazırlanması ve uygulanması son derecede kolay olan bu doğal peeling maskesi cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak, yorgun görünümü azaltacaktır. Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bu formül düzenli kullanıldığında ciltteki şişlikleri de azaltır.

Siyah noktalar üzerindeki etkili olan bir peeling formülü içinse sadece 1 tatlı kaşığı mısır unuyla 1 kaşık yoğurda ihtiyacınız var. Bu karışımı banyodan sonra cildinize ve siyah noktaların üstüne dağıtıp yavaş hareketlerle ovun. 2 dakika geçtikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

0
pixel Evde Hazırlanabilecek Doğal Peeling Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar