Formda Kalmak İçin Ne Yemeli

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:13

Formda kalmak için ne yemeliFormda kalabilmek için yaz aylarında diyet yapmak büyük sorun. Diyet mevsimi olan bahar ve yaz ayları kilo problemi yaşayan bayanların sağdan soldan duydukları ile kilo vermeye çalıştıkları bir dönemdir.

Diyet listeleri kişiye özgü olup diyetisyen uzmanı ile beraber kişiye özel liste oluşturulmalıdır. Çünkü her kesin sağlığı, yaşam tarzı, alışkanlıkları farklıdır. Özellikle diyet uygulayan kişiler için uzman kontrolünde olunması gerekmektedir. Arkadaşlarınızın veya yakın çevrenizden birinin yapmış olduğu diyet sonucu kilo vermesi sizinde kilo vereceğiniz anlamına gelmemektedir.

Bazı zayıflama ilaçları kış aylarında her hangi bir etki sağlamazken yaz aylarında da sağlık sorunları yaratabilir. Bu zayıflama hapları aşırı su kaybı yaratabilir. Bu yüzden meydana gelen yorgunluk, baş dönmesi, bulantı ve halsizlik en çok rastlanan yan etkiler olarak sayabiliriz.

Formda kalmak için ne yemeli

Formda Kalmak İçin 

Formda kalmak isteyen kişiler yaz aylarında daha fazla su içmeli, antioksidan içerikli yiyecekleri yemelidir. Yaz ayları meyvelerinden çilek, kavun, karpuz, kayısı gibi meyveler su miktarı bakımından yüksek olduğu için sizi halsiz bırakmazlar. Yaz aylarında yenilmemesi gereken yiyecekler ise hamur işleri ve kızartma gibi ağır yiyeceklerdir. Yazın günde 2 litreden fazla su içilmelidir.

Formda Tutan Meyveler

Üzüm: Üzüm kanı temizler ve kan yapar. İspanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerde üzüm yetiştiriciliği çok olduğu için bünyeleri de sağlıklıdır. Üzümün cilt içinde bir çok faydası vardır. Cilde doğal bir güzellik katar, cildi gerginleştirir ve antioksidanlardan arındırır. Yaşlanmak istemeyenler her gün mutlaka bir avuç üzüm tüketsinler. Üzüm ayrıca mineral ihtiyacını gidererek enerji sağlar. Kabızlığı da önleyerek bağırsakları yumuşatır. İdrar söker. Yorgunluk ve halsizlik için çok iyi gelir. Karaciğere destek sağlar. Zayıflamak isteyenler gün içinde üzümü mutlaka yesinler.

Çilek: Çileğin faydaları saymakla bitmez. Kokusu, tadı ve rengi ile en sevilen meyvelerden biridir. Çilekte bol miktarda demir ve fosfor vardır.  Kolesterolü düşüren çilek damar tıkanıklığına da mani olur ve vücudu güçlendirir. Sindirim sistemini kuvvetlendirir ve kansere karşı vücudu dirençli kılar.

Kayısı: Kayısı sağlık açısından çok yararlıdır. Beynin düzenli çalışmasına katkı sağlar karaciğeri onarır ve kemikleri güçlendirir. Kayısı kasları da güçlendirerek anemi hastalığına iyi gelir.

Karpuz: Karpuzun kansere karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Karpuz kalp ritminin düzenlenmesine de katkı sağlar. Karpuz böbrekleri temizleyerek idrar söktürür. Karpuz kilo vermek için de çok etkili bir meyvedir.

 

0
pixel Formda Kalmak İçin Ne Yemeli0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar