Göz Çevresi Bakımı İçin Maskeler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:59

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI İÇİN MASKELER

Yüzün en erken yaşlanan ve kuruyup kırışan bölümü olan göz çevresinin bakımı için bu bölgeye yönelik cilt bakımı yöntemleri uygulamak gerekir. Uzun süre ve güneşten koruyucu ürünler kullanmaksızın güneş altında kalmak, fazlaca alkol almak ve sigara içmek zaten hassas olan bu bölgenin daha da erken yaşlanmasına yol açar. Muz, lahana ve havuç maskeleri ile göz çevresi bakımı yapabilir, bu bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir gözaltı maskesi ile göz bölgesine doğal bakım uygulayabilirsiniz. Bunların dışında elma, süt ve bal gibi çoğunlukla evlerde bulunan maskelerle de göz bakımı yapabilirsiniz.

Suyunu çıkardığınız 1 adet büyük havuca 1 çay kaşığı badem yağı ilave edip karışımı 2 saat buzdolabında bekletmek havuçlu göz maskesi hazırlamanız için yeterli olacaktır. Bu maskeyi gözaltları ve göz çevresine sürüp yarım saat kadar bekletmelisiniz. Havucun içeriğinde bulunan karoten maddesi göz çevresi kırışıkları üzerinde etkilidir ve cilt görünümünün geliştirilmesine de yardımcı olur. Göz çevresi bakımı için kullanabileceğiniz bir başka maske içinse yarım kivi, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı bala ihtiyacınız olacaktır. Kiviyi cam rendeyle rendeledikten sonra üzerine buğday yağıyla balı ekleyip gözaltlarınıza uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyip durulamalısınız. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bu maskeyi haftada 1 gece yatmadan önce düzenli olarak uyguladığınız takdirde 4 hafta sonra gözaltlarınızın görünümünde fark edilir bir değişiklik oluşacaktır.

C vitamini bakımından zengin, göz çevresini daha nemli ve yumuşak kılacak olan bir başka maske içinse yarım portakal ve 1 yemek kaşığı bal gerekmektedir. Bu göz çevresi bakımı maskesi için kabuğunu soyup ikiye böldüğünüz bir portakalın yarısını blendıra koymalı ve suyu çıktıktan sonra balı ilave ederek güzelce karıştırmalısınız. Daha sonra karışımı nazik hareketlerle göz çevrenize sürmeli ve 20 dakika beklettikten sonra durulayarak çıkartmalısınız. Cildinizi koruyup yenileyecek ve göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünü hafifletecek bir maske olan muzlu göz maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler olgun bir muz ve gülsuyundan ibarettir. Bu maskeyle bakım yapmak için kaşıkla iyice ezdiğiniz muzu 1-2 çay kaşığı gülsuyuyla karıştırarak elde ettiğiniz karışımı göz çevresine sürüp 30 dakika bekletmeli ve sonra da ılık suyla yıkamalısınız.

Lahanalı göz maskesi ise güçlü bir antioksidan olan lahana sayesinde erken yaşlanma belirtilerini engellemenize yarayacaktır. Bu maske göz çevresine 3-4 tane lahana yaprağının suyuyla hafifçe ve parmak uçlarını kullanarak masaj yapmak şeklinde uygulanır ve 20 dakika bekletildikten sonra soğuk suyla durulanır.

0
pixel Göz Çevresi Bakımı İçin Maskeler0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar