Gözenekleri Sıkılaştırmak için Tavsiyeler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:39

Gözenekleri SıkılaştırmakGözenekleri sıkılaştırmak için dikkat edilmesi gerekenler ve evde yapabileceğiniz doğal yöntemler den bahsetmek istiyoruz. Cilt yapısının da etkili olmuş olduğu geniş gözenekler az su içmek, makyaj hataları ve düzenli bakım yapmamaktan kaynaklanmaktadır. Cildin daha sağlıksız ve kötü görünmesine sebep olan geniş gözenekleri sıkılaştırmak için vereceğimiz tavsiyeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

gozeneklere bitkisel tedavi Gözenekleri Sıkılaştırmak için Tavsiyeler

Gözenekleri Sıkılaştırmak

Gözenekleri Sıkılaştırmak için Öneriler ve Doğal Tarifler

Gözenekleri Sıkılaştırma İçin Su İçilmeli

Günde yeterli miktarda su içmeyen kişilerde sıklıkla görülmekte olan geniş gözenekler su içiminin arttırılması neticesinde sıkılaşır. 2 litre su içilmesi cildinizin daha sağlıklı ve nem oranın artmasını sağlar.

Gözeneklerin Sıkılaşması için Makyaja Dikkat

Bazı durumlarda geniş gözenekleri kapatmak için yoğun oranda sürülen fondötenler gözeneklerin içine dolarak daha da genişlemesine sebep olmaktadır. Bu durumda hafif yapıda kapatıcı uygulanmalı ve 3 günde 1 kez de gözeneklerin küçülmesi için bakım maskelerinin uygulanması gerekmektedir.

 Gözenekleri Sıkılaştırmak için Maske

  • 1 adet yumurta
  • 1 çay kaşığı un

Hazırlanışı: Yumurta ve unu homojen bir yapıya gelene kadar karıştırın ve önceden temizlenmiş olan cildinize maskeyi yedirerek sürün. Açık gözeneklerin olduğu bölgelere yoğunlaşarak uyguladığınız maskeyi cildinizde 20 dakika boyunca bekletip ardından durulayın. Yüzde oluşan gözeneklerin küçülmesini sağlayacak olan protein içerikli yumurta maskesi ile gözenekler çok kısa zamanda küçülmüş olacaktır. 3 günde 1 defa cildinize bu maske tarifini yapmalısınız.

Gözenekleri Sıkılaştıran Doğal Yöntem

Gözeneklerin sıkılaşmasında katkısı olan en doğal ürünlerden bir tanesi de % 100 içerikli olan gül suyu tonikleri. Cilt güzel bir şekilde gül suyu tonik ile her akşam düzenli olarak temizlenir ve cildinizdeki gözenekler günden güne bu sayede sıkılaşır. Özellikle kuru cilt yapısına sahip kişiler için tavsiye edilen gül suyu tonikler cildin sağlıklı bir şekilde parlamasını da sağlayarak daha canlı bir cilt yapısı ortaya çıkarır.

Gözenekleri Sıkılaştırmak için Patatesi Deneyin

Yarım patatesi rendeden geçirdikten sonra çıkan posayı temizlenmiş cildinize sürün ve yarım saat uzanarak bu şekil bekletin. Gözeneklerin 1 kaç uygulama sonrasında küçülmesini sağlayan patates ciltteki renk bozukluklarına da çok iyi gelecektir.

Geniş Gözeneklerin Oluşmaması İçin Yapmanız Gerekenler

Gözenekler bakım uygulandığı ve yukarıda vermiş olduğumuz tavsiyelere uyulduğu sürece sıkılaşır. Gözenekler tamamen kapanmazsa yapılan ağır makyaj uygulamasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Kapatıcı ürünleri hijyenik bir hale getirmiş olduğunuz süngerler ile sürerek içine makyaj dolmasını engeller ve gözenekleri tek kat makyaj yaparak kapatabilirsiniz. Fondöten gibi ağır kapatıcılar yerine pudra tarzı toz kapatıcılar gözeneklerin daha fazla genişlemesine mani olacaktır.

Öneri: Gün içinde yapılan makyajı gece yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Aksi takdir de cildinizde her türlü sorun ortaya çıkacaktır.

Yapılan bakımlar neticesinde en geç üç ay içinde cildinizdeki farklılığı hissedeceksiniz. Unutmayın ki cildinize iyi bakarsanız onun da geri dönüşümü olumlu olur.

 

0
pixel Gözenekleri Sıkılaştırmak için Tavsiyeler0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar