Güneş Koruyucularına Dikkat

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:59

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber güneş koruyucularında önemi iyice artmıştır.Güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

İlk olarak yağlı, beyaz renk bırakan, gözenekleri tıkayan terle akan koruyucular tercih edilmemesi gerekir.

İyi bir güneş koruyucu SPF oranları yüksek suya ve tere uzun süre dayanıklı olmanın yanı sıra kullanıcıya bıraktığı hissinde rahatlatıcı olması gerekir. Bu konuda Avustralya kriterlerinde üretilmiş güneş koruyucuları özellikle üstün koruma kriterleri, uzun süre suya ve tere dayanıklı olmaları sebebiyle tercih edilmelidir.

Güneş koruyucuyu doğru seçtikten sonra etkinliği sağlamak için doğru miktarda kullanmak gerekmektedir. Yüz ve boyun bölgesi için 1 çay kaşığı ürün kullanmak yeterlidir. Bu da yaklaşık 2 ml kadardır.

Yaz aylarında makyaj malzemelerinin yağ içermemesine dikkat etmek gerekir. Bu durum hem cildin yazın artan yağ salınımını olumsuz etkilerken öte taraftan yağlı içeriklerin güneş hassasiyeti yaratması söz konusudur. Yağ molekülleri şeffaf kürecikler oluşturur ve bu küreler güneş ışınlarına mercek etkisi yaratarak cildin yanmasına sebep olabilirler. Cilt lekelenmesinde bu tür makyaj ürünlerinin payı büyüktür

0
pixel Güneş Koruyucularına Dikkat0
  

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar