Güzelleşmek İçin 5 Dakika Yeter

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:55

Çekici ve derli toplu bir görünüm yaratmak için beş dakika yeterlidir. Önemli bir toplantıya katılacaksanız, bir öğle yemeği randevunuz varsa ya da iş yerinde sunum yapacaksanız birkaç dakika daha fazla uğraşarak cildinizi dengeleyebilir ve dikkatleri gözleri­nizde toplayabilirsiniz.

1-CİLT ( 30 saniye)

Kapatıcınızı gözaltı ve ihtiyaç duyduğunuz diğer bölgelere uygula­yın. İyice yedirin. Daha sonra fondöteni ya da nemlendiricinizi sürün. İşte size küçük bir sır: fondöteni sadece gerekli olan yerlerde kullanın; renk farklılıklarını dengelemek, kızarıklıkları gidermek ya da ufak kusurlar, kapatmak için.Aynı kural pudra için de geçerlidir. Toz halindeki pudranızı bir fırça yardımıyla sadece gerekli olan bölgelere uygulayın. Sadece burnunuza çenenize ve alnınıza sürmeniz yeterli olacaktır.

2-GÖZ FARI (1 dakika)

Açık ve doğal renkli bir farı göz kapaklarınızın tümüne yayın. Sonra da belli belirsiz fark edilecek olan bir ton seçin, mesela açık kahve bej, haki ya da kahve-sarı. Bu aşamada herhangi bir renk seçimi yapma­dığınızı unutmayın. Henüz sadece göz kapaklarınızdaki kırmızılığı alı­yor ve gözlerinizi belirginleştirmek için ışık veriyorsunuz. Daha çarpıcı gözler için normal ile koyu arası bir renk seçerek kirpik diplerinizden göz kapağınızın ilk çizgisine kadar bir fırçayla uygulayabilirsiniz.

3-LİKİT GÖZ KALEMİ  (1 dakika)

Gözlerinizde etkileyici bir bakış yaratmak için esas hile doğru teknikte yatar. Alışana kadar, likit göz kalemi yerine normal olanıyla başlamanız en doğrusu olacaktır.

  1. Dirseklerinizi masaya dayayarak ellerinizin dengede durmasını sağlayın.
  2. Yumuşak bir göz kalemi yardımıyla kirpiklerinizin dibine doğru ve sık noktalar yapın. Mümkün olduğunca hızlı çalışın. Düz ve uzun bir çizgi çizebilmek ilk aşamada zor olacağı için yapacağınız minik ve birbirine yakın noktalar da gözlerinize aynı derinliği verecek­tir. İsterseniz gözlerinizin alt kısmına da aynı işlemi yapabilirsiniz. Çizdiğiniz çizgiyi derinleştirmek için ise parmağınızla, küçük bir fır­çayla ya da sert uçlu bir kulak çubuğuyla üzerinden geçin.

4-DUDAKLAR  (30 saniye)

Bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı çerçeveleyin ve içerisini ister parlatıcı ister ruj ile doldurun.

5-YANAKLAR  (30 saniye)

Elmacık kemiklerinizin üzerine pembe ya da şeftali tonlanndaki allığınızı sürerek düzgün bir şekilde dağıtın. Yanaklarınızda sanki bir sınır varmış görünümünü ortadan kaldırana kadar allığınızı eşit bir şekilde yayın.

6-KİRPİKLER  (1 dakika)

Kirpiklerinizi kıvırın ve rimelinizi sürün.

7-SAÇLAR  (3 dakika)

Saçlarınız kıvırcık ise başınızı öne eğin ve diplerine hacim veren spreylerden sıkın. Parmaklarınızı saçlarınızın arasında gezdir­dikten sonra başınızı kaldırın ve elinizle saç kırınızı yatıştırın. Saçınız düz ya da hafif dalgalı ise hacim veren spreyinizi parmak­larınıza sürerek kökten uca doğru saçınıza yedirin. Böylelikle parlak ve derli toplu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

0
pixel Güzelleşmek İçin 5 Dakika Yeter0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar