Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:26

Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

h 300x199 Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?Hangi cilt yapısına sahip olursanız olun cildinizin güzel, parlak ve canlı olması için hem uygun ve kaliteli kozmetikler kullanmanız veya doğal bakım yöntemleri uygulamanız; hem de dengeli beslenmeye, yeteri kadar su içmeye, hava almaya önem vermeniz gerekir. Hassas ciltler söz konusu olduğunda ise her şeye herkesten fazla dikkat etmek gerekir; zira bu cilt yapısına sahip olan kişilerin cildinin toleransı hemen her şeye karşı düşük olabilir; bazı gıda maddelerine, bazı kozmetik ürünlere, bazı hava şartlarına vs.

Hassas cilt yapısına sahip olan herkes için ortak bir çözüm olduğunu söyleyemeyiz, çünkü bu kişilerin hassasiyetlerinin derecesi birbirinden farklıdır. Kozmetiklere kıyasla daha az kimyasal madde, koruyucu vb. içeren doğal yağ çeşitleri ile cilt bakımı yapmak faydalı olabilir ama bunu da rastgele yapmamak, önce ürünün alerjik reaksiyona yol açıp açmayacağından emin olmak gerekir. Cilt temizliği ve makyaj çıkarmak için badem yağı ve jojoba yağı denenebilir. Soğuk ve sıcaktan, acılı yemeklerden ve alkolden, güneş ışınlarından, stresten, yanlış bakım uygulamalarından başkalarına göre çok daha fazla etkilenen hassas ciltler için kullanılacak bakım ürünlerinin içeriği ve etken maddeleri çok önemlidir.

h1 Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?Bu zor ve sorunlu cilt yapısına sahipseniz satın alacağınız kozmetik ürünlerden denenmesi mümkün olanları deneyin. Üründen bir parçayı elinizin üstüne sürüp 24 saat bekleterek cildinizin olumsuz bir reaksiyon verip vermediğini anlayabilirsiniz. Bir dermatoloğa başvurmanın büyük faydası olur, nasıl bir bakım yapmanız gerektiğini en doğru biçimiyle öğrendiğiniz gibi rosacea veya başka bir cilt hastalığından muzdarip olup olmadığınızı da öğrenirsiniz. Bakım ürünlerinizin parfüm içermemesine dikkat edin, bu tip ürünler cildinizi tahriş edebilir. Bebekler için üretilen kozmetik ürünlerini deneyebilirsiniz.

0
pixel Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir