Hassas Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:27

Hassas Cilt Bakımı
Hassas ciltler en çok dikkat edilmesi gereken cilt yapısına sahiptir.Bu cilt tiplerinde derinin bazı noktalarında pembelikler ve kılcal damarlar gözükebilir.

Açık bir tene sahipseniz ve hassas bir cilt yapınız varsa çantanızdan güneş kremini yaz-kış eksik etmeyin.Cilt tipi bu denli hassas olunca cilt bakımı masrafı da oldukça artmaktadır.Hassas ciltlere bakım için kimyasal bileşenleri olan ürünler kullanmak oldukça sakıncalı olabilir ve cilt bakımı yapayım derken cildinizde ağır tahribata yol açabilirsiniz.

Hassas cilt bakımı için doğal ve bitkisel ürünler tercih etmelisiniz.Tabi alacağınız bu doğal ürünler ne kadar doğal tartışılır.Üstelik fiyatları da oldukça pahalıdır.

Peki bunun çözümü yok mu?Elbette var doğa bize her derdin bir çözümünü sunuyor.Örneğin 2 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı un, 1 yemek kaşığı gülsuyunu bir kapta karıştırıp göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın.Ayda 2 kere yapabileceğiniz bu hassas cilt maskesi ile tamamen doğal cilt bakımı yapabilirsiniz.Ayrıca hassas ciltler için peeling etkili şu maskeyi de kullanmanızda yarar vardır.1 çorba kaşığı tarçın,1 kase esmer şeker, alabildiği kadar çiçek yağını karıştırıp cildinize uygulayın.

Kısacası bu ev yapımı doğal tarifleri tercih etmeniz hem cildinize hem de cüzdanınıza faydalıdır.

0
pixel Hassas Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar