Hızlı Saç Uzatma Maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:13

                                   Hızlı Saç Uzatma Maskesi

 

Uzun saçlı olmak özellikle de kadınların en büyük arzularından bir tanesi olarak biliniyor. Ancak pek çok kadın ne kadar isterse istesin dilediği kadar uzun saçlara bir türlü sahip olamaz. Saçların uzamasını engelleyen pek çok farklı etken bulunuyor. Kadınlar buna çözüm olarak ise, saç uzatma maskeleri kullanmayı kendileri için bir çözüm yöntemi olarak tercih ediyorlar.

 

Yeni saçların oluşması için kullanılabilecek hızlı saç uzatma maskesi tariflerinden ilki, birçok kadının da bildiği gibi zeytinyağı ve yumurta sarısından yapılan maske. Yumurta sarısının içerisindeki mineral ve vitaminler saçların beslenmesini sağlarken zeytinyağı ise saçların yumuşamasına ve parlak görünmesine yardımcı olurlar. Bir yumurtanın sarısı ile bir yemek kaşığı zeytinyağının karıştırılması sonrasında bu karışım saçlara yedirilir ve 20 dakika bekletilir. Bekleyen saçlar sonrasında soğuk su ve şampuan ile iyice durulanır.

Uzun Sac Modelleri 300x289  Hızlı Saç Uzatma Maskesi

Diğer bir hızlı saç uzatma maskesinde ise gerekli olan şey soğan suyu. Kalojen üretimini arttırıp saçların büyümesini hızlandıran soğan maskesi için küçük bir parça soğan ince bir şekilde doğranarak suyu tamamen bir kaba sıkılır. Ortaya çıkarılmış olan soğan suyu kafa derisine iyice yedirilir ve 15 dakika bekletilir. Bu beklemenin ardından saçlar iyice temizlenir.

 

Eski bir saç uzatma maskesi olarak görülen bir maske de Hindistan cevizi sütü ile yapılan maskedir. Protein, potasyum ve demir bakımından oldukça zengin olan Hindistan cevizi sütü saçların güçlenmesini, uzamasını sağlar ve kırılmaları gözle görülür derecede azaltır. Saçlarına uygulanacak olan Hindistan cevizi sütü bütün bir gece saçlarda bekletilir ve sabah saçlar yıkanır.

0
pixel  Hızlı Saç Uzatma Maskesi0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar