Hızlı saç Uzatmak için Yapılması gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:06

Uzun saçlara sahip olmayı pek çok kişi ister, ancak saçlar uzarken yeterince bakım yapılmazsa ve gerekli vitaminleri, mineralleri almaz iseniz saçlarınız uzadığında istediğiniz şekilde görünmesi mümkün olmayabilir. Genellikle hızlı saç uzaması için yapılması gerekenler ve saç sağlığını korumak için yapılması gerekenler aynıdır. Bunlar arasında bol bol sebze, meyve tüketmek, kırılan uçları düzenli olarak almak ve saç bakım ürünleriyle maşa, fön makinesi gibi cihazlardan uzak durmak ilk sıralarda sayılabilir.

uzun kumral10 150x150 Hızlı saç Uzatmak için Yapılması gerekenler

İlk olarak: Saçlarınızı uzatmaya başlamadan önce ilerde oluşabilecek sorunları engellemek için sağlıklı, kırıkları alınmış bir saça sahip olmanız önemlidir. Saçlarınız uzarken 2-3 ayda bir uçlardan alarak kırıkların daha fazla saçı etkilemesini engelleyebilirsiniz. Saçlarınız istediğiniz kadar uzadıktan sonra ayda bir yarım santim kadar uçlardan alabilirsiniz.

Beslenme: Hızlı saç uzatmak için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu miktarda protein, vitamin ve mineral almak çok önemli. Özellikle A, C, E ve B vitaminleri saçların sağlığı ve uzaması üzerinde oldukça etkili. Doğru beslenme saçlarınızın daha kısa sürede uzamasını, hacim kazanmasını, kırıkların azaltmasını ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Tükettiğiniz gıdalar arasında omega 3 yağ asidi bakımında zengin balıkları ya da keten tohumunu ekleyin. İyi birer çinko kaynağı olan tavuk, kepek, buğday tohumu, yulaf tüketin. Demir bakımından zengin yumurta, et, yeşil yapraklı sebzeler, pancar, kuru fasulye gibi gıdaları düzenli olarak yiyin.

Kimyasal Ürünlerden Kurtulun: Saçlarımızın görünümü büyük oranda genetik özelliklerimize bağlı ancak saç boyası, ağır saç bakım ürünleri, saç maşası ya da kurutucu gibi cihazlar, jöle ya da sprey gibi şekillendiricilerde saçlarımızı çok yıpratmakta. Eğer saçlarınızın hızlı uzamasını ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız tüm bunları kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Tamamen vazgeçemiyorsanız olabilecek en az şekilde kullanmaya çalışın.

Sıcak Su Zararlı: Çok sıcak suyla yıkanmak saç derisindeki yağı tamamen alır ve deriyi kurutur. Gereğinden fazla kuruyan saç derisi de saç köklerinin yıpranmasına ve saçların zayıflamasına yol açar. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Ayda bir kez derinlemesine nemlendiren saç bakım maskesi uygulayın.

Saçlara Şekil Vermek: Çok sıkı bir atkuyruğu gibi saç köklerini zorlayacak saç modellerinden kaçının. Saçlarınızı mümkün olduğunca kendi haline bırakın. Metal toka, saç bandı gibi aksesuarlar kullanmayın.

Fırça: Banyodan çıktıktan sonra ıslak saçlarınızı taramak için asla fırça kullanmayın. Geniş ağızlı bir tarak işinizi görecektir. Saçlarınızı çok sert kurulamayın ve kuruduktan sonra at kılından üretilen fırçayla ya da ahşap tarakla tarayın.

Şampuan: Saçlarınız çok kirli değilse şampuanlamadan sadece suyla durulayın ya da nemlendirici krem kullanın. Şampuan kullanırken tüm saçınıza sürmek yerine sadece saç diplerine masaj yaparak sürün.

Saçlarınızı uzatırken zeytinyağı, badem yağı gibi saç derisini nemlendiren ve saçları yumuşatan doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz.

+1
pixel Hızlı saç Uzatmak için Yapılması gerekenler0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar