Hızlı Yüz Güzelliği

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:50

Aslında hiç kimsenin makyaj yapmaya ihtiyacı yoktur ancak hepimiz o ışıltılı ve mükemmel ürün­lerin arasında kendimizi kaybederiz; satılan her şey güzeldir, çekicidir ve hepsi bir şeyler vaat eder. Bu merak en az tarih kadar eskidir. Öyle ki, MÖ 3. yy’a ait olduğu belirlenen bir Sümer mezarında bulunan altın bir kozmetik seti, makyaja olan merakın ne kadar eskilere dayandığını gös­teren iyi bir örnektir.

Makyaj bizim hayal gücümüze; yani neyi nasıl yaratmak istediğimize bağlıdır. Makyaj sayesinde daha iyi ya da daha kötü görünmek elimizdedir. “Her ne kadar kadınlar dış görü­nüşlerinden sürekli yakınsalar da aslında hiçbiri bir başkasına benzemek istemez” demişti bir makyöz zamanında bana. İşte bu nedenle birkaç teknik öğrenmek, dışarı çıktığınızda ken­dinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Makyaj yapmak çok fazla zaman alan bir şey değildir ve insanın kendine güvenini artırır. Biraz renk oyunu yüzünüzde çok büyük ve güzel değişiklik­lere neden olabilir; yumuşak ve dolgun dudaklar, sağlıklı ve pembe görünen yanaklar, büyük ve anlamlı gözler…

Eğer herhangi bir kadına makyaj yapmak için ne kadar zaman harcamak istediğini sorsak, büyük ihtimalle bize “Beş dakika ya da daha az” diye cevap verecektir. Aslında beş dakikada tahmininizden daha fazla şey başarabilirsi­niz. Doğal ya da çarpıcı bir görüntü yakalamak sadece 30 saniye ile 15 dakika arasında bir zaman alır. Zamanla eli­niz alıştıkça öncesine göre daha da iyisini yaptığınızı göre­ceksiniz.

Tarzınız, yaşınız ya da ruh hali­niz ne olursa olsun kısa bir zaman içerisinde harikalar yaratacaksınız. Kısa bir süre içerisinde daha iyi­sini yapmak sadece alıştırmaya bağlı olan bir şeydir. Bu yüzden, elinize bir şişe göz makyajı temizleyicisi alarak bundan sonraki bölümlerde okuyacağınız teknikleri denemek için kendinize bir akşam yarım saat zaman ayırın. Bu teknikler, gerek spor görünüm gerekse çarpıcı güzel­lik yaratmak adına, kendinizi daha çekici ve güvende hissetmenizi sağ­layacaktır. Hem de çok ağır bir mak­yaj ile dolaşıyor hissini vermeden!

Makyaj yapmadan önce yüzünüzü iyice tanıyın. Kendiniz hak­kında bütün düşün­düklerinizi unutun. Ancak böyle yaparsa­nız sıfırdan başlayabi­lirsiniz. Bazı kadınlar harika gözlere, gür kirpiklere ve dolgun dudaklara sahiptir. Bazılarının elmacık kemikleri çıkıktır. İsteyin yeter.
Hızlı Güzellik ve Makyaj İçin İnceleyiniz
0
pixel Hızlı Yüz Güzelliği0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar