Hücre Yenileyici Maske

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:54

Hücre YenileyiciCildinizde bulunan gözeneklerin küçülmesini sağlayarak zaman içerisinde pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı Hücre yenileyici güzellik maskesi ile sağlayabilirsiniz. Hücre yenileyici maskeler zaman içinde cildinizde oluşmuş ölü derileri atarak cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Hücre yenileyici maske ile cildin yenilenmesi neticesinde cilt lekelerinin azalmasını sağlarken hücreleri de aktif bir hale getirerek yaşlanmayı da geciktirir ve bu sayede cildin güzelleşmesini sağlamış olur. Hücre yenilenmesi cilt sağlığı için bir hayli önemlidir ve bu tarz maskelerin düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

h%C3%BCcre yenileyici maske Hücre Yenileyici Maske

Hücre Yenileyici

Hücre Yenileyici Maske Tarifi

  • 1 tane orta boy salatalık
  • 1 tane bıldırcın yumurtası

Hazırlanışı: Oldukça küçük olan bıldırcın yumurtasının ince olan kabuğunu parçalamadan kırıp küçük bir kase içine alın ve blender da parçalamış olduğunuz salatalıkları bıldırcın yumurtasına ekleyin. İnce bir yapıya sahip olan göz çevrenize hariç tutarak hazırlamış olduğunuz maskeyi tüm yüzünüze yedirin ve 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ( hassas cilt yapısına sahip kişiler 10 dakika kadar bekletmeleri gerekir). 4 günde 1 defa olacak şekilde cildinize hücre yenileyici maskeyi sürün ve 2 hafta bittikten sonra haftada 1 kereye indirin.

Günden güne cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacak olan, Cilt hücrelerini yenileyen ve ölü deriyi atmanızı sağlayan maskeyi uygularken mutlak suretle güneş koruyucu uygulayarak cildinizi korumalı ihmal etmeyin.

Ahmet Marankiden Hücreleri Yenileyen Maske Tarifi

Ahmet Maranki tarafından tarifi verilmiş olan hücre yenileyici maske, cilt hücrelerinin hızlı bir şekilde yenilenmesini ve bu sayede cildin ipeksi bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır.

  • Bir tane kivinin yarısı
  • Yarım tatlı kaşığı buğday yağı
  • Yarım tatlı kaşığı bal (tahta kaşık yardımı ile ekleyin)

Hazırlanışı: Cam bir rende ile yarım kiviyi rendeden geçirin ve içerisine tahta kaşık ile balı ve buğday yağını da ekleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi iyicene karıştırıp önceden temizlemiş olduğunuz cildinize masaj yolu ile yedirerek uygulayın. 15 dakika boyunca cildinizde karışımı beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak güzelce temizleyiniz. Her akşam yatmadan önce uygulayabileceğiniz bu maskeyi 1 ay süresince ihmal etmeden uygulamanız halinde cildinizdeki farka sizde şahit olacaksınız.

 

+1
pixel Hücre Yenileyici Maske0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar