İlginç Tattoo Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:33

İlginç Tattoo Modelleri

Özellikle özgün modellerin rağbet görmesiyle birlikte büyük bir artışın yaşandığı “serbest çalışma” olarak da adlandırılan özgün modeller, son yıllarda ülkemizde de büyük bir popülerlikle kullanılmaya başlamıştır.

Diğer standart ve alternatif kalıpsal modellerin yanı sıra, tattoo sanatçısının ve tattoo kullanıcısının hayal gücünün birleştiği noktada farklı motifler, renkler ve kültürel desenlerin ortaya çıktığı bu çalışmalar, her yaştan erkeğin ve hanımın tercih ettiği modeller arasında yerini almıştır.

Öte yandan “kara iş,” ve “celtic tattoo” olarak da adlandırılan bu modeller, klasikleşmiş dövme sanatının aksine, herhangi bir kalıba, modele, çizime, inanca, figüre bağlı kalmaksızın, tamamıyla tattoo sanatçısının ve tattoo kullanıcısının hayal gücü ve talepleri doğrultusunda ortaya çıkmaktadır.

Bu özgün çalışmaların sunduğu “farklı” sonuçlarla birlikte, “kara iş” olarak da bilinen bu çalışmalar, örnekleriyle ortaya koyduğu başarıyı gün geçtikçe pekiştirmeye devam ediyor.

Öte yandan sadece günümüzde de olmamakla birlikte, çok köklü bir tarihe, geçmişe ve geleneksel anlamda bir kültüre de sahip olan bu serbest çizimler, tarihi kabileler tarafından da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktaydı.

0
pixel İlginç Tattoo Modelleri0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar