Işıl Işıl Bir Cilt İçin!

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:55

Kadınlar ekranların yaşlanamayan yüzlerine hayranlıkla bakmaktadır.Orta yaşın üzerinde ki ünlülerin ciltleri hala ışıl ışıldır, sadece makyaj ile yapmadıkları ortada işte ünlülerden bir kaç cilt bakımı tavsiyesi…

Mutlaka günde 2 litre su için. Vücudunuz kadar cildinize de büyük fayda sağlayacaktır.

 

Ciltte yağ birikmesi, vücudunuzun çalıştığını gösterir. Bu birikim kimilerinde az, kimilerinde faladır. Kuru ciltte pul pul dökülme olabilir. Bu yüzden cilt tipinizi belirleyerek, uygun ürünlerle temizlemeli ve mutlaka nemlendirmelisiniz.

 

Siyah noktalar cildiniz kadar sizin de sinirinizi bozar. Üstelik cildin hava almasını engeller. Bu yüzden haftada bir kere peeling yapın.

 

Makyaj yaptıktan veya yıkandıktan sonra cildiniz kaşınıyor ve kızarıyorsa, hassas bir cildiniz var demektir. Bu durumda yapmanız gereken, cilt tipinize uygun bir tonikle yüzü temizlemektir.

 

Stresli olduğunuz ve geç uyuduğunuz geceler çoğunluktaysa, cildiniz alarm veriyor demektir. Beynimiz gibi cildimizin de dinlenmeye ihtiyacı var. Unutmayın iyi uyku, hem sağlığınız, hem cildiniz için çok gereklidir.

 

Kullandığınız makyaj malzemeleri cildinizi etkiler. Eğer yağlı bir cildiniz varsa mat görünümlü fondötenleri, kuruysa nem veren kapatıcıları kullanın. Pürüzsüz bir görünüm için, fondöteninizi sıvı bronzlaştırıcı ve nemlendiriciyle kullanabilirsiniz.

 

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için, şeftaliyi ezip balla karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Cildiniz ipek gibi olacak.

 

Nemlendiriciyi her akşam yatmadan önce sürmeyi unutmayın. Kremin etkili olabilmesi için, sürmeden önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Nemlendiriciyi dairesel hareketlerle masaj yapar gibi sürün.

 

Makyaj temizleme mendilleri çok pratik ama sürekli elinizde bunlar varsa, acilen bırakmalısınız. Çok yorgun ve halsiz olduğunuz günler haricinde kullanmayın.

 

Kışın güneşin cildinize zararı olmayacağını mı düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz! En büyük zararı cildinizi kurutmasıdır. Bu yüzden dışarı çıkarken ultraviyole ışınlarından koruyan bir nemlendirici kullanın.

0
pixel Işıl Işıl Bir Cilt İçin!0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar