Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:13

Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi hiçbirimizin arzu etmediği fakat belli zaman aralıklarında hepimizin yaşadığı bir saç hastalığıdır. Öncelikle saçın saç dökülmesi olarak kabul edilebilmesi için ne gibi etmenler olmalı ona göz atalım.

Bir saçın saç dökülmesi olarak kabul edilebilmesi için öncelikle saçın 50- 100 telin çok daha üstünde dökülmesi gerekir. Bu dökülmede bir günlük bir olay değil, sürekli olarak kendini yenilemesi gerekir. Böyle durumlarda saçta dökülme olduğu kanısına varılabilir.

sa%C3%A7 d%C3%B6k%C3%BClmesini %C3%B6nlemenin yollar%C4%B1 300x203 Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi kadın ve erkek arasında ayrım olmadan her iki cinsinde yaşadığı bir problemdir. Kadınlar bu konuda erkeklere göre daha şanslıdırlar. Kadınlar fizyolojileri gereği erkekler gibi kel kalma sorunu ile karşılaşmazlar. Kadınlarda ki saç dökülmeleri seyrelmeden daha öteye geçmez.

sa%C3%A7 d%C3%B6k%C3%BClmesi i%C3%A7in do%C4%9Fal %C5%9Fampuan Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde ise durum çok daha tehlikelidir. Erkeklerin saç dökülmeleri bir anda kelliğe kadar uzanabilir. Normal sıradan diye hafife aldığınız bir saç dökülmesi bir anda sizi kel bırakabilir. Bundan dolayı erkek tipi saç dökülmesinde çok daha dikkatli olmalıyız ve önemlerimizi çok daha çabuk devreye sokmalıyız.

Bir erkeğin genlerinde, yani yakın akraba; dayı, amca ve baba gibi bireylerde saç dökülmesi problemi varsa, onunda yaşaması muhtemeldir. Bu genetiksel saç dökülmesine girer. Fakat bazen de kel bir babanın sırma saçlı bir oğlu olabilir. Buda almış olduğu genle kaynaklıdır. Saç konusunda babasının genini değil de başka bir yakın akrabasının genini aldığının göstergesidir.

Özellikle stres kadınlarda ve erkeklerde çok fazla saç dökülmesi sorununa yol açmaktadır. Saç sağlığımızı önemsiyorsak stresli ortamlardan uzak durmayı tercih etmeliyiz. Stresten bir nebze uzaklaşmak kadında ya da erkekte saç dökülmesi problemini çözecektir.

0
pixel Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesi0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar