Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:55

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır

Kaşlarımız kimi zaman istediğimiz kadar yoğun ve düzgün görünmezler. Üstelik hava şartları, mevsim değişiklikleri gibi çevresel etkiler ve kişiden kaynaklanan stres ya da belli hastalıklar kaş dökülmesi sorununa neden olabilir. Bu durumda kaşlarımızın arasında boşluklar meydana gelir ve kötü bir görüntü oluşur. Kaş kalemi denilen makyaj malzemesi de bu noktada devreye girer. Kaşınızın tonuna uygun bir kaş kalemini doğru biçimde uygulayarak kaşlarınızın arasını doldurabilir, hatta yüz ifadenizi bile değiştirebilirsiniz. Peki, kaş kalemi nasıl kullanılır?

ka%C5%9F kalemi 300x199 Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır

Kaş kalemini kullanmadan önce parmaklarınızı biraz ıslatıp kaşlarınızı bu suyla hafifçe temizleyin. Böylece kaşlarınızın arasında dökülmüş deri ya da kopmuş kaşlar kalmadığına emin olursunuz. Ardından kaşlarınızı kaş fırçası yardımıyla mümkün olduğunda düz bir çizgi haline gelecek şekilde tarayın.

Kaşlarınızı taradıktan sonra açık renkli duran ve boş kalan bölgeler ortaya çıkacaktır. Tercih ettiğiniz kaş kalemini normal bir göz kalemi gibi tutarak bu boşlukları doldurmaya başlayın. Eğer doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız yer yer hafif açıklıklar bırakabilir ya da kaşınızdan bir ton açık renkte bir kaş kalemi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Boşlukları doldurduktan sonra büyüteçli bir aynada kaşlarınızı iyice gözden geçirerek atladığınız bir yer olmadığından emin olun. Yine doğal bir görünüm oluşturmak için kaş boyama işlemi sırasında kalemi düz ve keskin çizgiler halinde çekmektense kaşların dış kısımlarından uzak durarak ara ve iç kısımlarını hafif dokunuşlarla, kalemin yerini zaman zaman değiştirerek boyamaya çalışın.

0
pixel Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar