Kuru Ciltler için Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:15

kuru ciltler için maske.kuru ciltler için nemlendirici.kuru ciltler için kil maskesi.kuru ciltler için nemlendirici maske
kuru ciltler için doğal maske.kuru ciltler için yüz maskesi,kuru ciltler için arındırıcı maske.kuru ciltler cilt bakımı nasıl yapılır.kuru ciltlere doğal çözüm kuru ciltlere doğal peeling .kuru cildi doğal nemlendirme hakkında bilgiler..

cilt %C3%A7atlaklar%C4%B1 sorunu ve m%C3%BCcadele yollar%C4%B1 300x222 Kuru Ciltler için Cilt Bakımı

Kuru Ciltler için Cilt Bakımı

Kuru cilt yapısı yağlı cilde oranla daha az sorunlu olarak bilinse bile daha erken yaşlanmaya maruz kalabilir. Kuru ile takviye yaparak daha nemli ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkündür. Kuru cilt maskesi için evde hazırlayabileceğiniz kolay ve pratik tarif ile hem rutin cilt bakımınızı yapabilir hem de aynı zamanda da cildinizin pH derecesini yükseltebilirsiniz.

Malzemeler

-Bir adet yumurtanın sarısı
-Bir tatlı kaşığı bal
-Bir çay kaşığı tatlı badem yağı
-Bir çay kaşığı ozon yağı(eğer ozon yağınız yok ise yarın çay kaşığı zeytinyağı)
-Yaklaşık iki damla limon suyu

Malzemelerin yapıları krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırılır. Elde edilen maske temiz cilde uygulanır. Uygulamayı göz kenarlarına sürmekten kaçınılmalıdır. Maske sürme işlemi ince bir tabaka halinde cilde uygulanmalıdır. Eğer malzemeniz artarsa kalanını boyun kısmınıza doğru yayabilirsiniz. Sürme işlemi bittikten sonra bir yere sırt üstü uzanarak 20 dakika boyunca maskenin kurumasını beklemelisiniz. Bekleme süresinden sonra cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Haftalık maksimum iki kez tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

0
pixel Kuru Ciltler için Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar