Kuru Saçlar Artık Dert Değil!

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:27

Kuru ve çabuk kırılan saç tellerinin bakımı zordur. Saçlarınız çok çabuk elektriklenir ve koparak dökülmeye başlar. Bu yüzden saçlarınızın daha sağlıklı olabilmesi için mutlaka saç bakım yağları kullanmalısınız.

Saçlarınızın daha yumuşak ve nemli olmasını istiyorsanız uzmanların bu önerilerine kulak vermenizde fayda var:

·         Her banyo sonrası saç uçlarınıza mutlaka banyo sonrası kullanılan saç bakım kremlerinden kullanın. Böylece saçlarınızdaki nemin daha uzun süre kalmasını ve saçlarınızın yumuşamasını sağlamış olursunuz.

·         Kuru saçların mümkün olduğunca saç kurutma makinelerinden uzak durması gerekir. Çünkü saç kurutma makineleri kuru saçların daha çok elektriklenmesine neden olacaktır. Banyo sonrasında da mümkün olduğunca doğal yollardan kurutun saçlarınızı.

·         Saç diplerinizdeki kan dolaşımının hızlanması saçlarınızda ki nem dengesini de sağlayacaktır.  Bu yüzden saç diplerinizde ki kan dolaşımını hızlandıracak saç masajları yapın.

·         Haftada 3 defa birer gün ara ile saçlarınız saf zeytin yağı ile besleyin. Saçlarınıza süreceğiniz saf zeytin yağı saçlarınızı dipten uca kadar besleyip nem dengesini sağlayacaktır.

·         Şampuanlarınızın mutlaka kremli şampuan olmasına özen gösterin. Saç kremi kullanıyor olsanız bile kremli şampuanlar nemi saçınızda hapsederek kurumayı engeller.

·         Saçlarınızın uzun süre kirli kalmasına izin vermeyin. Saçlarınızın yağı saçlarınızı beslemez aksine dökülmesine nende olur.

0
pixel Kuru Saçlar Artık Dert Değil!0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar