Kuru Saçlara Bitkisel Çözümler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:32

Kuru Saçlara Bitkisel Çözümler

k Kuru Saçlara Bitkisel ÇözümlerKuru saç yapısına sahipseniz ve kepek, elektriklenme, yıpranma gibi sorunlardan muzdaripseniz aşağıdaki doğal maske tarifleri yüzünüzü güldürecek sonuçlar verebilir. Kuru saçlar için doğal bakım tariflerini uygulayarak parlak, canlı ve yumuşak saçlara sahip olmanız uzun sürmeyecektir.

Haftada 2 kere uygulanması gereken bir bitkisel saç bakım maskesi için birer yemek kaşığı balla lavanta yağı ve 2 yemek kaşığı da sızma zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Malzemeleri güzelce karıştırın, saç diplerinize sürün ve 2 saat sonra yıkayın.

Sizin için hazırladığımız kuru saçlara bitkisel çözümler listesinde sıra canlandırıcı bir kür tarifinde. Kuru ve cansız saçlarınıza hayat verecek olan bu maske için 25 ml. bademyağını (kabak çekirdeği yağı da olabilir) 25 ml. zeytinyağıyla karıştırın. Bu karışımla friksiyon yaptığınız saçlarınızı bir havluyla örterek birkaç saat veya bir gece boyunca bekledikten sonra yıkayın.

Aynaya baktığınızda canlı, esnek ve parlak saçlar görmenizi sağlayacak bir başka tarif de şöyle: 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle 5 damla hintyağını 1-2 litre civarında sıcak suyun içine ekleyin ve saçınızı bu karışımla masaj yaparak durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

k2 300x148 Kuru Saçlara Bitkisel ÇözümlerYumurta akıyla yapılan bir saç bakım maskesi tarifi var ki çok kurumuş saçların belirgin bir şekilde nemlenip canlanmasını sağlıyor. Bu kolay uygulama için iyice çırptığınız 1 veya 2 yumurta akını (buna saçlarınızın uzunluğuna göre karar verin) 1 kaşık yağsız yoğurtla karıştırıp saçlarınızın dipten uca her noktasına sürmeniz yeterli. Saçlarınızın direncini arttıracak olan bu maskeyi yarım saat sonra soğuk suyla yıkayın. Bu hoşunuza gitmezse ılık su da kullanabilirsiniz fakat sıcak sudan kaçının. Çünkü yumurta akının saçınızda pişmesine ve zor çıkmasına yol açar.

0
pixel Kuru Saçlara Bitkisel Çözümler0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar