Kusursuz Güzellik İçin 15 Dakika

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:22

Kusursuz Güzellik İçin 15 Dakika

Gün Geceye Döndüğünde…

Gece, kırmızı ya da bordo gibi daha koyu ruj renkleri, seksi ve duman rengi farlar uygu­layabilmek için harika bir fırsat­tır çünkü bu zengin tonlar gecenin loş ışığında mükemmel bir görünüm yaratır. Eğer içinizde kırmızı ruj sür­mek gibi gizli fakat hiçbir zaman cesaret edemediğiniz bir istek varsa, ilk seferinde daha açık ve daha şef­faf tonları tercih edin. Mesela, mat ve kremsi rujlar yerine kırmızı bir dudak parlatıcısını tercih edin.

Eğer gece dışarı çıkacaksanız ya da özel bir davete için hazırlanıyorsanız, her zamankinden birkaç dakika daha fazla zaman harcamamz gerekebilir. Emin olun ki, on beŞ dakikadan fazla zamana ihtiyacınız yoktur. Hatta aşağıda anlatacağım adım lardan ilk ya da ikisini atlarsanız bu süre on dakikaya bile düşebilir.

1-KAŞLAR  (3 dakika)

“Doğru bir yaklaşımla bir kadının kendisini seksi hissedip hissetme­diğini hemen anlayabilirsiniz.” demişti bir makyöz arkadaşım. Bu cümle, şekli güzel bir kaş için yapılmış karmaşık bir yorumdu. İşte size düzensiz ya da fazla eğimli kaş şekilleri gibi sıklıkla yapılan hatalara düşmemeniz için birkaç öneri.

Elinize cımbızı almadan önce, istediğiniz kaş şeklini görebilmek için bir göz farı yardımıyla kaşlarınızı doldurun. Tüylerin yatay sıralar şeklinde uzadığını düşünün ve her seferinde tek bir sıradan alın. Sık sık ara verin, doğrulun ve nasıl gittiğine bir bakın. Durmanız gereken yeri bilmeniz önemlidir çünkü genelde aldığınız son tüy aslında almamanız gerekendir. İsterseniz kaşlarınızı bir kaş fırçası yardımıyla tarayabilir ve onlara şekil verebilirsiniz.

2-YÜZ MASKESİ  (5 dakika)

Gece dışarı çıkmadan önce yüzünüze uygulayacağınız pratik bir maske cildinize canlılık verecektir. Aynı zamanda cımbız yüzünden oluşan kızarıklıkları da alacaktır. Cildinizin gergin olmasını istiyorsanız sıkılaştıncı bir maske deneyin. Aşırı yağları yüzünüzden atmak ve göze­neklerinizin sıkılaşmasını istiyorsanız içinde arıkil ve bentonit olan kil maskesini, cildinizin dolgun ve parlak görünmesini istiyorsanız nemlendi­rici maskeyi deneyin.Maskeyi uygulayın, beş dakika boyunca sırtüstü uzanın ve derin nefes alın. Beş dakikanın sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayın

3-CİLT  (3 dakika)

Gereken yerlere kapatıcı ya da fondöten uygulayın. Eğer mat bir görüntü istemiyorsanız, cildi daha aydınlık gösteren, ışığı yansıtan bir fondöten seçin, işte en eğlenceli kısmı: ‘ışığı yayan’ ya da ‘yansıtan’ makyaj ürünlerini deneyin. Bu tip makyaj malzemeleri, ışığı yakalayıp yansıtma özelliği olan küçük mineral parçacıkları içerir. Yani yüzünüze gerçek anlamda bir aydınlık vererek parlamasını sağlar.

4-GÖZ FARI  (2 dakika)

Daha göz alıcı görünmeleri için gözlerinize Lifume rengi ve parlak farlar uygulayın. Fakat bu tür renkleri kullanacaksanız makyajınızın geri kalan kısmının hafif olmasına özen gösterin.

“Doğal dudaklar ve yanaklar göz alıcı göz­lerle birleştiğinde ortaya çok seksi bir görüntü çıkar” diyor Benefıt Cosmetics markasının yara­tıcı ve kurucusu Jean Ford. Aynı zamanda bize pratik öneriler de sunuyor:

Gözlerinize daha derin bir görünüm kazandırmak için, uygulayacağınız farı (ister kahve, ister gri ya da mor olsun) bir far fırçası yardımıyla kirpik diplerinden göz kenarlarına doğru uygulayın. (Ya da, eğer arzu ederseniz, kirpik diplerinden yukarı, kaşlarınıza doğru par­lak tonlu farları deneyebilirsiniz.)

Göz çevrenizi çerçevelemek için yumuşak uçlu siyah göz kalemlerini ya da likit kalemleri tercih edin.Daha yumuşak bakışlar için, eğer buğday tenliyseniz kahverengi kalem­ler deneyin ve uyguladıktan sonra da gözlerinizi daha büyük göstermesi için bir kulak çubuğu ya da parmağınız yardımıyla üzerinden geçin.

İPUCU:ESMERLERE DUYURULUR

Bu harika ipucunu makyöz arkadaşımdan almıştım: Eğer siz de esmerseniz elinizin altından kiremit tonlarındaki farları hiç eksik etmemelisiniz. Bu renk bir farı, küçük bir makyaj firçası ya da eski bir diş firçasıyla, düzensiz kaş aralarınızı dol­durmak, gözlerinizi belirginleştirmek ve saç çizginizden görünen beyazlan kapatmak için kulla­nabilirsiniz.

5-RİMEL  (1 dakika)

Kirpiklerinizi kıvırıcı yardımıyla kıvırın ve bir veya iki kat rimel uygulayarak adımı tamamlayın.

6-RENKLENDİRME  (90 saniye)

Yanaklarınıza kondurduğunuz az miktar­daki allığı eşit bir şekilde dağıtın. Eğer rujunuz kısa sürede uçuyorsa, dudak kale­miyle önceden dudaklarınızın sınırlarını belir­ginleşirin. Bordo ya da kırmızı tonlarında rujlar kullanacaksınız, dudaklarınızı daha da belirginleştirmek için rujunuzu fırça yardı­mıyla uygulayın. Rujunuzun dışarıya taşmasını önlemek için fırça kullanırken ortalara doğru sürüp karıştırmaya gayret edin.

DUDAK İÇİN İPUÇLARI

Ruj fırçası her zaman iyi bir tamamlayıcıdır. Rujunuzu tüpten ya da parmaklarınız yardımıyla sürerseniz daha yumuşak bir görüntü elde edersiniz. Ruju sürdükten hemen sonra dişlerinize bulaşmasını önlemek için dudaklarınızı büzerek iç kısımlardaki fazlalığı alın.

7-PUDRALAMA  (30 saniye)

Yüzünüzü aydınlatmak için az miktarda bir pudra yeterlidir. Daha fazlası çizgilerini­zin belirginleşmesine ve cildinizin çok kuru görünmesine neden olacaktır.

8-ALIMLI SAÇLAR (90 saniye)

Saçınızı yıkamaya zamanınız yok mu? Sorun değil! Hafif kirli saçlar çok daha güzel şekil alır. Saçınızı geriye doğru tarayı çok yukarıda olmayan bir atkuyruğu yapın (gerekirse firkete yardımıyla toplayın.) Eğer daha spor bir görünüm yakalamak istiyorsanız, yaptığınız atkuyruğunun içerisinden parmak­larınız yardımıyla birkaç tutam saç çıkartarak gevşek topuz görünümü verin. Saçlarınızı geriye doğru taramak yüz hatlarınızı daha da belirginleştirecektir.

Son Bir Öneri

Etkileyici Bakışlar

Renkli rimel çok hoş bir fikir değil gibi görünse de kısa süre içinde görünüşünüzü değiştirebilir. İlk önce bir kat siyah ya da kahverengi rimel uygulayın. Daha sonra da sadece uç kısımlara bordo (mavi gözler için) ya da mavi/yeşil (kahverengi gözler için) renk rimel uygula­yın. Bakışlarınız yakacak!

0
pixel Kusursuz Güzellik İçin 15 Dakika0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar