Mango Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:11

MANGO YAĞI İLE SAÇ VE CİLT BAKIMI

mango3 300x200 Mango Yağı ile Saç ve Cilt BakımıMango yağının komple bir bakım ürünü olduğunu söyleyebiliriz; çünkü bu yağ nemlendiriyor, yumuşatıyor, iyileştiriyor, cilt lekeleri ile savaşıyor, güneşin zararlı ışınlarından koruyor, kaşıntı ve tahriş sorunu olan bölgeleri rahatlatıyor, derin kırışıklıkların belirginliğini azaltıp hafif kırışıklıkları gideriyor. Mango yağı kurumuş deriyi canlandırır ve pürüzlü ciltlerin dümdüz ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar.

Bileşimi shea yağı ve kakao yağına benzeyen mango yağının katı formu deriye temas ettiğinde sıvılaşır ve sorunsuz bir şekilde dağılarak koruyucu ve yumuşatıcı bir tabaka meydana getirir. Bakımlı ve dolgun dudaklar için mango yağına 5-6 damla tarçın yağı ilave edebilirsiniz. Bu tropik yağı günlük cilt bakımı için düzenli olarak kullanırsanız cildinizdeki yaşlanma belirtileri 4-6 hafta içinde fark edeceğiniz derecede azalacaktır. Masaj yağı olarak kullanıldığında cildi nemlendirir ve kasları rahatlatır. Fazla güneşe maruz kaldığı için kuruyan cildinizi nemlendirir ve cilt çatlaklarının ilerlemesine engel olur. Saç bakımı için de kullanılabilen mango yağı saça ve cilde çok çabuk tutunur. Boya, düzleştirici ve sıcak fön gibi işlemlerden ötürü yıpranan saçlarınızın kendini toplaması için haftada 2-3 gece bir parça mango yağını benmari usulü eritip saçlarınıza sürün o şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı sls ve tuz içermeyen bir şampuanla yıkayın. Buna bir süre devam ettiğinizde saçlarınızın tekrar canlanıp parlamaya başladığını fark edeceksiniz.

mango Mango Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı  Cilt dokusunu iyileştiren ve cildi esnekleştiren bu bitkisel yağ sayısız faydaları nedeniyle birçok kozmetik ürününün formülünde kullanılıyor. Tıraş sonrası nemlendiricisi olarak da kullanılabilen mango yağını küçük kesikler ve çizikler üzerine tedavi amacıyla sürebilirsiniz. Egzama tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılabilir ve gebelik çatlakları üzerinde de etkilidir.

0
pixel Mango Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar