Nasır Neden Çıkar?Nasıl Tedavi Edilir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:20

Güzellik uzmanı Seda Sakacı Nasır hakkında gerekli bilgileri veriyor.Ayrıca Nasırları yok etmek için bir de bitkisel tarif hazırlıyor.

nas%C4%B1r tedavisi 150x150 Nasır Neden Çıkar?Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Neden Çıkar?Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır, ciltte basınç ve sürtünmenin sürekli olmasından oluşur. Deri kendini sürtünmeden korumak için savunma mekanizmayla deriyi çoğaltıp kalınlaştırır. Genellikle ellerde ve ayaklarda görülür.

Ayak tabanlarında olan nasırlar sert, parmaklarında olanlar ise daha yumuşaktır. Ayak parmaklarında oluşan nasırlar yuvarlak çıkıntı halindedir. Na­sırların rengi beyaz olur ve ortasında bir öz bulunur. Yan tarafları da sarım­tırak renktedir. Nasıra baskı uygulanırsa ya da sürtünme devam ederse ağrı başlar ve şiddetlenir.

Ayaklardaki nasırlar genellikle yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanır. El­lerdeki nasırlar ise basınç yaptığınız işlerle meydana gelebilmektedir. Örneğin keman veya gitar çalıyorsanız ya da her gün uzun süreyle ellerinizi kullandığı­nız bir işle meşgul iseniz nasır olması da olasıdır.

AYAKLARDAKİ NASIRLARI GİDERME

MALZEME:

  • 1 yemek kaşığı bitkisel gliserin
  • 1  yemek kaşığı kaya tuzu
  • 2  damla söğüt uçucu yağı
  • 2 tatlı kaşığı karite yağı (shea butter)
  • Sıcak su

 HAZIRLAMA:

Ayaklarınızı koyabileceğiniz büyüklükte bir leğene sıcak su koyun. İçine bit­kisel gliserin ve kaya tuzunu karıştırın. Ayaklarınızı bu suda 20 dakika bekletin.

Daha sonra ayaklarınızı kurulayın. Bir kasede karite yağı ile söğüt uçucu yağını karıştırıp nasırlı bölgeye sürün, üzerini bir parça nemli gazlı bez ve streç film ile sararak en az iki saat bekletin.Aynı uygulamayı nasırlar yok olana kadar haftada iki kez uygulayın.

 Eğer ellerde nasır varsa aynı uygulama ellere yapılır.

0
pixel Nasır Neden Çıkar?Nasıl Tedavi Edilir?0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar