Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:39

Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler

canl%C4%B1 ve parlak sa%C3%A7 282x300 Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler Boya, röfle vb işlem görmüş saçlarda ve sıcak yaz aylarında daha da belirgin bir problem olan cansız saçlar insana sıkıntı ve güvensizlik verir. Birçok kadın saçlarını yıkamak, kurutmak ve onlara şekil vermek için zaman harcamasına karşın oldukça büyük bir çoğunluk saçlarının durumundan hoşnut değildir. Fakat aslında cansız ve mat saçlar sorunu çözümsüz bir sorun değil. Parlak saçlara sahip olmak için uzmanlar tarafından önerilen bazı noktaları dikkate almak yeterli olabilir.

Parlak saçlar için öncelikle saçlarımıza yumuşak ve özenli davranmamız gerekiyor. Uzmanlar parlak ve ipeksi saçlar için yapılması gereken şeylerden birinin saçları yıkadıktan sonra nemli havluyla sertçe ovalamamak ve ıslak saçları sadece geniş dişli taraklarla açmak gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca saçları dikişsiz ve sert kıllı fırçalarla taramak ve sık taramaktan kaçınmak gerekiyor. Saçlarınıza doğal yöntemlerle parlaklık kazandırmak isterseniz haftada 1 kere ve düzenli olarak elma sirkesi ile karıştırılmış suyla yıkayabilirsiniz. Kuru saçlar için büyük bir kısmı alkol içeren saç köpükleri yerine krem veya serum tarzı saç bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye ediliyor. İşlem gördüğünden ötürü PH dengesi bozulmuş saçlar için bakım kremi, buhar banyosu veya bakım yağları seçeneklerinden birine başvurmak faydalı olabilir. Piyasada saçlar ekstra parlaklık kazandıracağı iddiasındaki birçok saç bakımı ürünleri bulmak mümkündür; fakat her saçın yapısı ve ihtiyaçları farklı olduğundan bu tip ürünleri rastgele kullanmak pek bir verim sağlamayacaktır.

Soğuk su uygulamak parlak saçlar için işe yarayacak pratik bir yöntemdir; saçlar soğuk suyla yıkandığında üst deri kapanır ve hem yumuşak, hem de parlak bir yüzey elde edilir.

0
pixel Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler0
  
Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar