Podcast Kullanımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:14

podcast kullanımı

Bir podcasti indirebileceğiniz sesli bir kayıt olarak düşünebilirsiniz. Tipik olarak, podcast yayınları RSS beslemeleri aracdığıyla ses dosyalarının paylaşımını sağlarlar. Podcastler bilgisayarınızda veya herhangi bir modern taşınabilir medya oynatıcısında çalıştırabileceğiniz şekilde genelde MP3 veya AAC ses formatında olurlar. İçerik yayınlayıcılar boyutunun daha küçük olmasından ve resimleri ve yazıları içerebilenbölüm işaretleme özelliği gibi gelişmiş özelliklerinin bulunmasından dolayı AAC formatını tercih ederler.

Podcastleri keşfedebileceğiniz birçok yer var. Apple i Tunes, Audible.com, Podcast. com, Podcast Alley ve benzeri kaynaklar bunlardan bazıları. iTunes kullanıyorsanız, aradığınız podcastleri bulabilmek için Podcast menüsüne göz atmanız yeterli olacaktır.

Podcast SEO bağlamında uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var. Elinizde bütün MP3 dosyalarınızın metne dökülmüş halinin de olması ve bütün MP3 dosyalarınızın anahtar kelime açısından zengin dosya adlarına sahip olması yararınıza olacaktır. Ayrıca podcastlerinizi özelleştirilmiş dizinlere gönderebilirsiniz. Yeni podcastlerinizin hepsini sitenizde duyurmayı da unutmayın.

Podcastler sayesinde de ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz. Aşağıdaki alt bölümde dünya üzerindeki tüm podcastleri sosyal ağ paradigmasına bağlayan Podcast.com’dan bahsedilecektir.

0
pixel Podcast Kullanımı0
  

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar