Pratik Cilt Bakım Maskesi Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:50

pratik cilt bak%C4%B1m maskesi tarifleri Pratik Cilt Bakım Maskesi TarifleriBirçoğu evinizde bulunan, bazılarını da aktardan kolaylıkla temin edebileceğiniz ürünlerle pratik cilt bakım maskeleri hazırlayabilir, cildinize onu muhtelif kimyasallarla muhatap etmeden doğal bakım yapabilirsiniz. Size yüzünüzü biraz gerecek olan ama mükemmel sonuç veren, cildi yumuşacık yapan ve siyah nokta sorununu halledebilecek bir maske tarifi verelim: Birer çay kaşığı bal, yaş maya ve yoğurtla hazırladığınız karışıma karışımı krem kıvamına getirecek miktarda buğday ruşeymi ekleyin. Bu maskeyi yüzünüze sürüp 20 dakika beklettikten sonra temizleyin.

Şimdi vereceğimiz tarifi haftada 1 kere uygularsanız cildinizin yumuşayıp nemlendiğini, elastikiyet kazandığını ve kırışıklıklarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Bu maskeyi hazırlamak için 3 kaşık kaymakla soyulmuş bir elmayı mikserle birkaç dakika boyunca karıştırın. Karışımı cildinize yayın ve yüzünüzü temiz bir bezle kapatıp on dakika bekleyin. Daha sonra maskeyi silip yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yüzünüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı defne sabunu kullanmayı denediniz mi? Bir denemenizi tavsiye ediyoruz.

Sivilceleri kurutan ve cilde doğal bir parlaklık veren bir pratik cilt bakım maskesi de şöyle hazırlanıyor: 3 tane aspirini birkaç damla limon suyuyla karıştırıyorsunuz, 10 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkıyorsunuz.

Cildinizi anında canlandıracak bir maske tarifi daha: Birer çay kaşığı limon, badem yağı ve irmikle 2 çay kaşığı balı karıştırıp cildinize uygulayın. 15 dakika sonra maskeyi ovalayarak çıkarın, ardından da yüzünüze gül suyu sürün.

0
pixel Pratik Cilt Bakım Maskesi Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar