Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:14

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

pc3 300x195 Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın YollarıYüzünüzün iyi bir uyku uyuduktan sonraki haliyle yetersiz ve huzursuz bir uykudan sonraki hali arasındaki farkı mutlaka biliyorsunuzdur. Canlı ve taze bir cildiniz olmasını istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri düzenli uyku uyumaktır. Sigara içmekten kaçınmalı, bu zararlı alışkanlığı bırakamıyorsanız her gün C ve E vitamini almalısınız. Cilt bakım ürünü almadan önce cilt tipinizi öğrenip buna uygun ürünler satın almak da pürüzsüz bir cilt için önemlidir. Tercihen biri sabah kalkınca, diğeri de gece yatmadan önce günde 2 kere cilt bakımı yapmayı alışkanlık haline getirirseniz cildiniz zamanla arınır ve daha canlı görünür.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için yüzünüzü tazyikli suyla yıkamanız, belli aralıklarla peeling maskesi yaparak derinlemesine temizlenmesini sağlamanız gerekir. E vitaminli kremler cildi ultraviyole ışınları, nikotin ve atık gazlar gibi zararlı etkenlerden koruyarak erken yaşlanma belirtilerinin gecikmesini sağlar. Düzenli olarak cilt tipinize uygun kaliteli nemlendiriciler kullanmalısınız. Cilt hücrelerinin kendilerini sorunsuz olarak yenileyebilmeleri için iyot almaya dikkat etmek gerekir. Cildin sağlıklı bir görünmesi için kan dolaşımı düzenli olmalıdır; bunu sağlamak için ıhlamur çayı ve nane çayı gibi bitkisel çaylar içebilirsiniz. Bademyağı, susamyağı ve zeytinyağı gibi doğal yağlar da pürüzsüz bir cilt sahibi olmaya giden yolda size yardımcı olacaktır.

pc2 300x170 Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın YollarıSağlıksız ve dengesiz beslenme çeşitli hastalıklara sebep olabileceği gibi cildinizi de olumsuz etkileyecektir. Sağlıklı bir cilt için beslenme şekliniz de sağlıklı olmalıdır. Günlük beslenmenizde cilt dostu sebze ve meyvelere mutlaka yer vermelisiniz. Cildinizi güneşin altında korunmasız durumda bırakırsanız cildiniz kuruyacak ve kırışacaktır. Güneşli günlerde güneş koruyucu ürün ve nemlendirici kullanmaya her zamankinden daha çok özen göstermelisiniz.

0
pixel Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar