Röfleli Saç Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:50

Röfleli Saç Bakımı

Röfle saça uygulanan en kötü tesiri bırakan güzellik ürünüdür. Röfle yapımı esnasında bile saçta yanmalar olur. Saçı beyazlatırcasına kimyasallarla rengi açılır. Hele ki röflede %90 kullanılan Orael den sonra saç uzunca bir süre kendine gelemez. Bunun için sizinde röfleden sonra saçınıza daha çok özen göstermeniz gerekir. Aksi takdirde saç dökülmeleri ve kopmaları yaşarsınız.

Öncelikle röfleleri saçlara bakım yapmak için saç tipinizi çok iyi tanımalısınız. Saç bakımı hem saçtaki matlığı yok edecektir hem de röflenizin ömrünü uzatacaktır. Fakat saç tipiniz hangisiyse ona göre bakım uygulamayı unutmayınız.

r%C3%B6fleli k%C4%B1sa sa%C3%A79 240x300 Röfleli Saç Bakımı

Röfle; kadınların daha güzel gözüke bilmek adına saçlarına sarı renk ve sarının değişik tonlarını uygulaması ile yapılan özel bir saç boyama tekniğidir. Güzelleşmek adına yapılan bu sarı renkli saç tonlaması saça ciddi oranda zarar veren bir boyama stilidir. Her ne kadar bu zararları bilsek de, röflenin cazibesine kapılırız ve yine saçımıza röfle yapmaktan eksik kalmayız. Röfleden vazgeçemiyorsak, o zaman röfle bakımını saça çok iyi bir şekilde uygulamamız gerekir.

Röfleli Saça Bakım Nasıl Yapılır?

1)      Şampuan seçiminize özen gösterin. Yıpranmış ve boyalı saçlar için olan onarıcı şampuanları seçmeye dikkat ediniz.

2)      Röfle saçları matlaştırdığı için saçlarda yapışma ve taramada kopmalar olacaktır. Bunu yaşamamak için saç kremi mutlaka kullanmalısınız.

3)      Röfleli saçınıza mutlaka bakım maskeleri uygulayarak, saçın kendisini toplamasına yardımcı olmalısınız. Unutmayın ki röfleli saçlar normal saçlara göre 3 katı fazla bakım ister.

4)      Röfleli saçlar mat ve kuru bir görünüme sahip oldukları için onları güneş ışığından mümkün olduğunca uzak tutunuz. Özellikle yaz aylarında bone kullanmadan denize girmeyiniz. Aksi takdirde saçlarınız daha çok kurur ve matlaşır.

0
pixel Röfleli Saç Bakımı0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar