Saç Bakım Yağları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:51

sa%C3%A7 bak%C4%B1m ya%C4%9Flar%C4%B1 300x207 Saç Bakım YağlarıHerkes saçlarının güzel görünmesini ister ama çoğu kişi bu konuda gerektiği kadar özenli davranmaz. Güneş ışınlarından korunmayan, sıklıkla boyanan ve fön çekilen, düzleştiricilerin arasına kıstırılan, ütülenen, kırıkları aldırılmayan saçlar bir süre sonra cansız, kuru, sert bir hal alır. Fakat saçlarınız bu noktaya geldiyse çok üzülmeyin, bazı tedbirler alarak ve saç bakım yağları kullanarak onların nemli, parlak ve sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle şunu söyleyelim ki saçlarınız çok yıpranmış bir durumdaysa onları kestirmekte tereddüt etmemeniz gerekiyor. Böylece saçlar daha sağlıklı olacak ve uyguladığınız bakım yöntemleri de daha çabuk fayda edecektir. Saç dökülmesinden şikayetçiyseniz ardıç yağı veya biberiye yağı kullanmayı deneyebilirsiniz. Parlak ve canlı saçlar istiyorsanız argan yağı kullanmalısınız, bu açıdan çok iyi sonuçlar veriyor. Yıpranmış saçları onarmak için tavsiye edilen doğal bakım yağlarından biri de buğday yağı. Saçlarınızın yumuşamasını, yoğun bir şekilde nemlenmesini ve güçlenmesini istiyorsanız size tavsiyemiz şu; 1 şişe jojoba yağı alın ve düzenli olarak kullanın. Amaç saçları ve saç uçlarını güçlendirmekse saf zeytinyağı kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri. Yılan yağı saçların uzayıp gürleşmesini sağlıyor, ısırgan tohumu yağı ise dökülmelerin azalmasını. Kepek sorunu olanlara ise okaliptüs yağını önerebiliriz.

Saç bakım yağları veya diğer bakım ürünlerini kullanırken yapılan hatalardan biri heveslenip birkaç deneme yaptıktan sonra vazgeçmek. Size iyi gelen ürünü tespit ettikten sonra önerildiği şekilde, düzenli olarak uygularsanız sabrınızın sonucunu alırsınız ve elde ettiğiniz olumlu sonuç sürekli hale gelir.

0
pixel Saç Bakım Yağları0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir