Saç Bakımı Erkeklere Özel

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:34

Saç bakımı denilince ilk önce aklımıza bayanlar gelir ama erkeklerin saçlarının da  bakıma ihtiyacı vardır. Erkeklerin saç bakımı konusundaki korkulu rüyası saç dökülmesidir.Güçlü, kuvvetli, olarak gördüğümüz ve dökülmeyecek dediğimiz saçlara bile bakım uygulamak gerekmektedir. Oysaki saçlar  kırılgan bir yapıya sahip saçlara kibar davranılmalı. Bunu sağlamanın en ucuz yolu ise saç masajıdır. Masaj ile saçın %70 oranında ihtiyacını karşılanmış olacaktır.

Saçı üreten hücrelerin besin kaynağı kan olduğu için, masaj ile bu bölgeye kan pompalanmış olacaktır. Masaj yoluyla saçı üreten hücreyi harekete geçireceksiniz. En çok erkeklerde üst bölgelerde dökülme sorunu yaşanır. O yüzden bakıma başlarken mutlaka üst bölgelerden başlamak gerekir. Masaj tırnakla değil, parmak uçları ya da avuç içi ile yapılmalı ve orta sertlikte olmalı.

Kafa derisinde kızarıklık meydana gelebilir. Bu kızarıklık normaldir. Bölgenin fayda gördüğüne işarettir. Günde en az üç dakika şampuan yaparken, herhangi bir bakım kürü uygularken, mutlaka masaj yapılmalı. Masajı sadece saçları kuvvetlendirmek ve ya dökülmesinin önlemek için değil kepek sorunundan kurtulmak içinde uygulayabilirsiniz. Kullanılabilecek bakım ürünlerini düşünecek olur isek; şampuan içine ilave edebileceğiniz oldukça etkili olan bir ürün ise çam terebentindir.

Bunu birkaç damla şampuanın içine ilave ediyorsunuz, kullanmadan hemen önce, birkaç kez çalkalıyorsunuz. Ayrıca bakım için kürler(saç bakım kürlerini sitemizde arama bölümü kullanarak bulabilirsiniz) uygulayabilirsiniz. Başlangıçlarda haftada iki veya üç gün mutlaka uygulamalısınız, sonucun iyi olması için.Masaj yolu ile bu yağlardan herhangi birini öncelikle saç diplerine sonrasında uçlara uygulayabilirsiniz. Sonrasında en az yirmi dakika en fazla iki saat bekletebilir.

0
pixel Saç Bakımı Erkeklere Özel0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar