Saç Bakımı İçin Kullanılan Yağlar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:37

Saç Bakımı İçin bitkisel yağlar ve kullanımı

Saf Zeytinyağı:

Saçlarınız için kullandığınız zeytinyağının saf ve katkısız olmasına önem verin. Her banyo öncesi saçarlınıza kullanacağınız zeytinyağı saçlarınızın kaybettiği nemi tekrar kazandırır ve daha canlı olmasını sağlar. Ayrıca kaybettiği nemi tekrar kazanan saç eskisinden çok daha esnek ve sağlıklı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı:

Yağlı saçlara sahipseniz ve bu durum sizi çok rahatsız ediyorsa Hindistan cevizi yağı kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınızda ki aşırı yağlanmayı önlerken, Hindistan Cevizinde bulunan potasyum, magnezyum ve kalsiyum ile saçlarınızı beslersiniz.

Ardıç yağı:

Aktarlarda bulabileceğiniz bu yağ sayesinde saçlarınızın dökülmesini, top top elinize gelmesini engellemiş olursunuz.

Buğday Yağı:

Haftada iki defa yıpranmış ve cansız saçlarınıza uygulayacağınız buğday yağı sayesinde eski güzel ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Ceviz Yağı:

Besin olarak da oldukça faydalı olan ceviz, saç bakımı içinde çok etkilidir. Ceviz yağı saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesin sağlar. Doğal dalgalarını belirginleştirir.

Menekşe Yağı:

Saç diplerinde oluşan egzamaya karşı çok etkilidir. Bu hastalıktan dolayı oluşan saç dökülmelerini de bu yağ sayesinde engellemiş olursunuz. Ayrıca kuru ve yıpranmış saçlarında nem dengesini sağlar.

Sarımsak Yağı:

Hemen uzayan saçlar istiyorsanız bu yağı kullanmalısınız.

Jojoba yağı:

Eğer kuru ve çabuk kırılan saçlarınız varsa jojoba yağı kullanın. Bu yağ sayesinde saçlarınız çok daha yumuşak ve kaygan olacaktır.

0
pixel Saç Bakımı İçin Kullanılan Yağlar0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar